Reklama

Depilacja laserowa – co to takiego?

Depilacja laserowa to zabieg, który ma ogromne rzesze zwolenników. Nic w tym dziwnego – to zarówno skuteczna, jak i sprawdzona metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia z całego ciała lub z dowolnych miejsc. Ale co to jest tak naprawdę ta depilacja laserowa i na czym polega ten zabieg? Podpowiadamy poniżej.

Co to jest depilacja laserowa?

Czym różni się depilacja laserowa od innych metod.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia. Ten sprzęt posiada głowicę, która jest przykładana do miejsca ze zbędnym owłosieniem. W ten sposób laser wysyła wiązki światła, które trafiają głęboko pod skórę. Promienie lasera pochłaniają melaninę – czyli barwnik, który jest w cebulkach włosa i dzięki temu osłabia jego strukturę. Taki włosek nie może już więcej rosnąć, a przede wszystkim wypada. Z zabiegu na zabieg włosy są coraz słabsze i mniej widoczne, a dzięki temu ciało staje się gładsze. Zabieg depilacji laserowej często wykonuje się stosując znieczulenie miejscowe.

Obecnie wiele miejsc oferuje taki zabieg jak depilacja laserowa. Jednym z bardziej polecanych przez zadowolonych użytkowników miejsc jest Klinika Naturallook. W tym miejscu można depilować poszczególne części ciała, a także dzięki korzystnym pakietom – nawet całe ciało:  zaczynając od nóg, poprzez okolice bikini, a na pachach lub wąsiku kończąc. Więcej informacji o tym jak wygląda depilacja laserowa można znaleźć tutaj: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa/

Czym różni się depilacja laserowa od innych metod

Depilacja laserowa to zabieg, który skierowany  jest do osób, o skórze podatnej na podrażnienia podczas stosowania innych metod. Sprawdzi się tym osobom, których owłosienie po goleniu ma tendencję do wrastania pod skórę przez co tworzą się bolesne i nieprzyjemne stany zapalne, wypryski, grudki itp. W trakcie kilku regularnie powtarzanych sesji laserem można się cieszyć gładką skórą przez o wiele dłuższy okres czasu. Depilacja laserowa powinna być powtarzana w równych odstępach czasu – zazwyczaj co kilka tygodni. Dzięki kilku zabiegom depilacji laserowej jest możliwe usunięcie włosów w sposób trwały nawet na kilka lat. W porównaniu z innymi metodami przygotowania do depilacji laserowej wykonanej w gabinecie mogą trwać nawet kilka tygodni. Trzeba wtedy koniecznie zwrócić uwagę na stan skóry. Nie można jej opalać, a także wystawiać na działanie promieni słonecznych. Włosy muszą być zapuszczone do odpowiedniej długości kilku milimetrów. Osoby z problemami dermatologicznymi powinny skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj cały cykl zabiegów trwa od sześciu do ośmiu sesji.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*