Reklama

Darmowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców woj. śląskiego

Lęk to stan psychiczny, w którym rodzi się poczucie zagrożenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Jeśli poczucie zagrożenia wpływa negatywnie na nastrój przez dłuższy czas, to możemy mówić o depresji lękowej. Stany lękowe mogą powstać w reakcji na bezpośrednie niebezpieczeństwo, ale również wymyślone, nawet jeśli byłoby one całkowicie nierealne.

Podstawową emocją występującą u osób, które mają bezpośredni, a także pośredni kontakt z Covid-19 jest lęk

Lęk wyrażany jest zawsze w bardzo różny sposób. Jedni demonstrują go zaprzeczeniem – koronasceptycyzmem oraz denialistycznymi zachowaniami np. okazują złość i agresję, szukają winnych, wychodzą z domu mimo kwarantanny, a na prośbę założenia maseczki wdają się w awantury. Większość osób jednak, najzwyczajniej w świecie się boi. I nie ma w tym nic złego, to naturalna reakcja. Stając w obliczu czegoś, czego nie widać, co może być wszędzie i nikt na świecie, a nawet najmądrzejsi naukowcy nie poznali jeszcze dokładnie tego przeciwnika, każdy ma prawo się bać.

Jednocześnie, wszyscy mamy obowiązek dbać o siebie i osoby z najbliższego otoczenia. To wszystko, co zwykły człowiek może zrobić, jednocześnie mamy świadomość, że taka postawa może pomóc w walce z wirusem.

Samotność, przemoc w rodzinie, ciężka choroba, utrata środków do życia te inne nieprzepracowane problemy towarzyszyć mogą lękom wywołanym przez pandemię COVID-19. By zadbać o zdrowie psychiczne w dobie koronawirusa, warto dbać o spokój wewnętrzny, osadzanie się w teraźniejszości i skupiać na obecnej chwili. Możemy również korzystać z lokalnych grup wsparcia oraz pomocy specjalistów.

Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym” zapraszają mieszkańców województwa śląskiego do udziału w grupach wsparcia online w celu zadbania o kondycję psychiczną i ogólne samopoczucie. Możliwe jest również przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa i konsultacji psychologicznych.

Darmowe grupy wsparcia online

W ramach grup wsparcia uczestnicy otrzymają realną pomoc, która pomoże im przepracować własne słabości i lęki. Grupy wsparcia online są prowadzone przez ekspertów. Nabór do nich prowadzony jest w sposób stały i każdy kto szuka pomocy będzie mógł ją otrzymać.

Więcej informacji o naborze można znaleźć pod linkiem: https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/9/wojewodztwo-slaskie/72

Darmowe poradnictwo psychologiczne

W ramach uczestnictwa w grupie wsparcia istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów psychologicznych z użytkownikami z województwa Śląskiego, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie. Program poradnictwa indywidualnego obejmuje zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych związanych z pandemią, wzmocnienie zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości.

Promocja dla lokalnych grup wsparcia

Ponadto zachęcamy wszystkie lokalne grupy wsparcia działające w formie bezpośredniego kontaktu uczestników na terenie  województwa śląskiego do informowania lokalnej społeczności o swojej działalności za pośrednictwem darmowej reklamy na portalu GrupaWsparcia.pl pod linkiem:  https://grupawsparcia.pl/lokalneGrupyWsparcia

Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila: [email protected]

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*