Reklama

Czy wybrani deweloperzy z Gliwic kładą duży nacisk na ekologię?

Nowoczesne, przyjazne dla planety rozwiązania, to o wiele więcej, niż pusty slogan. Budownictwo, które korzysta z proekologicznych standardów, jest ważnym czynnikiem, jaki kupujący biorą pod uwagę. Po czym można poznać, że wybrany deweloper dba o środowisko naturalne? Jakimi cechami powinny wyróżniać się nowe mieszkania na sprzedaż?

Dlaczego ekologia jest tak ważna?

Z roku na rok wszyscy coraz bardziej przekonujemy się o tym, że globalne ocieplenie jest już faktem. Co gorsza, z prognozami naukowców, które mówiły między innymi o narastaniu ekstremalnych zjawisk pogodowych, spotykamy się w Polsce już dziś.

Rośnie liczba dni słonecznych z temperaturą, która przekracza 30 stopni Celsjusza. Przybywa też porywistych burz i trąb powietrznych. Ocieplający się klimat sprawia, że w naszym kraju pojawia się coraz więcej inwazyjnych gatunków zwierząt, które mogą zagrażać rodzimej florze i faunie.

Na szczęście rośnie też nasza świadomość ekologiczna. Cenione w branży budowlanej firmy, na przykład gliwicki deweloper Dom100.eu, już teraz wdrażają do swoich nowych inwestycji mieszkaniowych coraz więcej przyjaznych dla planety rozwiązań.

Przykładowo inwestycja Apartamenty Poezji III zapewni mieszkańcom dostęp do takich rozwiązań, jak:

● panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych,

● indywidualne liczniki,

● pompa ciepła,

● stacja uzdatniania wody,

● stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

To praktyczne działania, które przekuwają się na realne oszczędności: zarówno w wymiarze finansowym, jak i ekologicznym. Zużyjemy na przykład mniej wody, a także będziemy lepiej zarządzać dystrybucją ciepła w sezonie jesienno-zimowym.

Mieszkania deweloperskie w Gliwicach: Apartamenty Poezji III

Nowocześnie, czyli ekologicznie i komfortowo

Pomimo tego, że ekologia jest ważnym czynnikiem, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy zakupie nieruchomości, to bez wątpienia trzeba też patrzeć na standard budynków mieszkalnych oraz na ich połączenie z tkanką miejską: na przykład z dzielnicą, drogami dojazdowymi, czy komunikacją publiczną.

Wartością dodaną jest też duży wybór mieszkań, gdzie każdy może wybrać taki lokal, jaki idealnie spełni jego oczekiwania. Ktoś zdecyduje się na kawalerkę, ale swoje miejsce do życia powinni móc znaleźć też entuzjaści dużych mieszkań o powierzchni przekraczającej nawet 90 mkw.

Atutem są też duże i szerokie balkony, a dla lokali ulokowanych na parterze, dostęp do ogródków. Mieszkańcy na pewno docenią też nowoczesne, dobrze wygłuszone windy, a także garaże podziemne, dzięki którym ruch w okolicy bloków będzie odbywał się o wiele szybciej.

Na komfort lokatorów wpływają też takie „dodatki”, jak przypisane do mieszkań komórki lokatorskie, wydzielone pomieszczenie rowerowni, które znacznie udrożni klatkę schodową, czy szybki dostęp do internetu światłowodowego, który docenimy na przykład podczas pracy zdalnej.

Integracja osiedla z otoczeniem — o czym warto pamiętać?

Dobrze ulokowana inwestycja to taka, z której wszędzie jest blisko: zarówno na przystanek autobusowy, do szpitala, przychodni zdrowia, jak i do szkół i żłobków. Warto docenić też szybki czas dojazdu do ważnych dróg wylotowych, z których można dostać się na autostradę. Właśnie takie mieszkania na sprzedaż są obecnie hitem na rynku.

Nowe osiedla w Gliwicach, które spełniają choćby część z tych cech, na pewno szybko zyskają wielu nowych mieszkańców. Pamiętajmy też o tym, że od życia w dużym mieście czasem warto odpocząć. Bliskość kąpielisk, lasów, czy terenów rekreacyjnych to rzecz, jaką na pewno warto docenić.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*