Reklama

Czy ukończone szkolenie BLS-AED przyda się w pracy?

Osoby aktywne zawodowo coraz częściej rozważają zapisanie się na szkolenie BLS-AED, dzięki któremu mogą poznać podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Umiejętność reagowania w sytuacji zatrzymania krążenia jest mile widziana przez pracodawców szukających nowych pracowników, a przejście kursu zmienia sytuację osoby zatrudnionej.
Kto organizuje szkolenia BLS-AED? 

Kurs BLS-AED jest regularnie organizowany przez Centrum Ratownictwa – instytucję, która już od ponad 10 lat dzieli się z kursantami wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Na szkolenie AED może się zapisać każda zainteresowana osoba, niezależnie od wykonywanego zawodu, dlatego organizator swoją ofertę kieruje do osób prywatnych, ale też właścicieli przedsiębiorstw i funkcjonariuszy Policji czy Straży Pożarnej. Kursy BLS-AED prowadzone są przez zespół doświadczonych ratowników medycznych, lekarzy oraz psychologów, co sprawia, że na szkoleniu przekazywane są wyłącznie rzetelne i sprawdzone metody przeprowadzania akcji ratunkowej.

Na czym polega szkolenie AED-BLS?

Szkolenie BLS-AED opiera się na dwóch głównych kwestiach związanych z ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia. BLS to z ang. Basic Life Support, czyli podstawowe zabiegi podtrzymujące życie (resuscytacja), natomiast skrót AED to w tłumaczeniu Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator. Na szkoleniu kursant dowiaduje się, co należy zrobić w przypadku zatrzymania krążenia i akcji serca u osoby poszkodowanej. Poznaje techniki rozpoznawania stanu pacjenta oraz zapoznaje się z metodami udrażniania dróg oddechowych. Dużą część kursu poświęca się też wspomnianemu defibrylatorowi zewnętrznemu. Uczestnikom szkolenia wyjaśniany jest mechanizm działania tego urządzenia i jego obsługa.

Kurs BLS-AED – możliwość zwiększenia swoich kompetencji

Udział w szkoleniu BLS-AED dostarcza ogromnej satysfakcji, pozwala posiąść wiedzę z zakresu ratowania ludzkiego życia, ale też służy do zwiększenia swoich kompetencji w życiu zawodowym. W każdym przedsiębiorstwie powinien być wskazany pracownik, który w razie nieszczęśliwego zdarzenia będzie odpowiedzialny za pokierowanie akcją ratowniczą, a przebyty kurs daje szansę na takie wyróżnienie. Umiejętności zdobyte na kursie przekładają się również na relacje ze współpracownikami i pracodawcą – osoba przeszkolona wzbudza większe zaufanie.

Na szkolenie BLS-AED powinny się także zapisać osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową, szczególnie jeśli chcą pracować w Policji czy Straży Pożarnej. Posiadanie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy na pewno będzie mile widziane przez przyszłego pracodawcę oraz pozwoli zdobyć wymarzony zawód.

Sposób na wyższe wynagrodzenie

Wraz ze wzrostem kompetencji rośnie też szansa na otrzymywanie wyższego wynagrodzenia. Osoba, która po odbyciu kursu BLS-AED została wyznaczona w firmie na pracownika odpowiadającego za udzielanie pierwszej pomocy, musi się liczyć z większą odpowiedzialnością za współpracowników, a to powinno się przełożyć na wysokość pensji.

Zakładowy Zespół Ratownictwa

W większych zakładach pracy bardzo często tworzony jest Zakładowy Zespół Ratownictwa, czyli grupa ludzi, która w razie nieszczęśliwego zdarzenia kieruje akcją ratowniczą. Aby jednak zostać członkiem takiego zespołu i jednocześnie zdobyć poważanie wśród pracowników oraz postarać się o wyższe wynagrodzenie, wskazane jest jednak ukończenie kursu KPP i uzyskanie tytułu ratownika.

Kurs BLS-AED przydaje się w życiu zawodowym. Pomaga zdobyć większy prestiż, ale też pozytywnie wpłynąć na wysokości pensji. Najważniejszym jednak aspektem udziału w tego typu szkoleniu jest możliwość zdobycia umiejętności ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Takie kompetencje przydadzą się nie tylko w pracy, ale także poza nią.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*