Reklama

„Czy to Antek czy Tereska, zbiera kupy swego pieska” – konkurs na hasła promujące sprzątanie po psach rozstrzygnięty

Ł. K.
Wiadomo jakie hasła, przypominające o obowiązku sprzątania po swoim psie, znajdą się na placach i skwerach w Katowicach. Jeszcze nie jest pewne jaką nagrodę dostanie autorka najlepszych haseł. Najprawdopodobniej będzie to tablet.

„Czy to Antek czy Tereska, zbiera kupy swego pieska”, „Czy to lato czy to zima, fajnie jeśli kupy ni ma”, „Myślał Antek o zabawie, lecz zobaczył kupy w trawie” – te hasła wygrały tegoroczny konkurs. Wszystkie 3 należą do pani Renaty Habryki. Konkurs zakończył się 15 marca, a w tym tygodniu zostały ogłoszone wyniki. Pozostałe wyróżnione hasła to:

„Lepiej kupę do woreczka niż mandacik za pieseczka!”

„Mandat „pięćset” – przykra sprawa, akcja „Kupa” – trwa obława”

„Nie rób z trawnika pola minowego”

„Do kosza z tą kupą!”

„Kupa to nie dzieło sztuki, nie zostawiaj jej na trawniku”

„I stary, i młody zbiera psie odchody”

„Kupa, woreczek, kosz – problem z gowy mosz”

„Miłość to też obowiązek – zostaw po swoim psie porządek”

„W trosce o dzieci wrzuć kupę do śmieci!”

Tabliczki z tymi hasłami mają pojawić się w różnych miejscach Katowic w tym roku. Ich autorzy dostaną nagrody 14 kwietnia. Chociaż nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co to będzie. Najprawdopodobniej tablet lub jakaś rzecz o podobnej wartości. – Skromniejsze nagrody, przygotowane z zasobów „gadżetowych” wydziału promocji otrzymają autorzy propozycji wyróżnionych – informuje Krzystof Kaczorowski z biura prasowego UM. Poza tym symboliczne upominki mają dostać wszyscy uczestnicy konkursu.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 27 marca, 2017 at 6:10 pm - Reply

    Takie same tabliczki powinny powstać odnośnie zaśmiecania trawników i ogólnie miejsc zielonych , bo takim samym problemem jak psie odchody są walające się wszędzie puszki, butelki plastikowe, papiery i inne śmieci.

Dodaj komentarz

*
*