Reklama

Czas na mieszkanie z ATAL – program wsparcia kupujących

Jak kupić teraz własne „M”, skoro kredyty mieszkaniowe są bardzo drogie, kryteria ich udzielania rygorystyczne, a miesięczna rata jest znaczącym obciążeniem domowego budżetu? Czy naprawdę jesteśmy na lata skazani na drogie wynajmowanie? Może więc lepiej przeczekać najgorszy czas, ale już teraz podjąć kroki, które przybliżą do wymarzonego „M”. I skorzystać z programu „Czas na mieszkanie” firmy ATAL, ogólnopolskiego dewelopera. Ma on elastyczne rozwiązanie, które odpowiada na aktualne mieszkaniowe dylematy. Wspiera kupujących, daje im gwarancję ceny oraz czas do września na uzyskanie finansowania. Umożliwia także zmianę decyzji bez ponoszenia kar za odstąpienie od umowy.

ATAL opisuje program w pięciu przejrzystych punktach. Jego założenia uwzględniają kilka pozytywnych czynników, których wystąpienie może w tym roku pobudzić rynek mieszkaniowy w Polsce. Są to m.in.: obniżenie oprocentowania kredytów hipotecznych, poluzowanie rekomendacji S i dzięki temu poprawa zdolności kredytowej wnioskujących; wdrożenie zapowiadanego programu rządowego, który dla części odbiorców oznaczać będzie większą dostępność mieszkań oraz ich zakup na preferencyjnych warunkach. Ponieważ na pozytywne efekty działania tych zmiennych potrzeba czasu, program ATAL obowiązuje do 29 września br.

Pierwszy z pięciu kroków w programie „Czas na mieszkanie” to wybór właściwego mieszkania i zapewnienie sobie jego niezmiennej ceny.

Obecnie w Polsce budowanych jest prawie o połowę mniej mieszkań niż przed rokiem. Z czasem ich wybór będzie więc ograniczony. Gdy popyt odbuduje się, a klienci ruszą na zakupy, znalezienie mieszkania, które spełnia oczekiwania, może być o wiele trudniejsze. Deficyt mieszkań oraz inflacja niestety będą miały również wpływ na ceny. Decydując się teraz na zakup mieszkania, klient nie naraża się na wymienione ryzyka. Dla niego cena bazowa już nie wzrośnie – argumentuje Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Wykończenie mieszkania to nie lada wyzwanie – dobór podłóg, płytek, drzwi, aranżacja łazienki, potrafią zabrać ogromną ilość czasu i pieniędzy. Dlatego w drugim kroku ATAL zachęca do przemyślenia opcji wykończenia mieszkania „pod klucz” w ramach programu ATAL Design. Kupujący mogą, za dodatkową opłatą, zdecydować się na któryś z trzech pakietów: Standard, Standard Plus oraz VIP. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające szybsze wprowadzenie się do mieszkania, a także sfinansowanie kredytem kosztu robocizny i materiałów wykończeniowych. Klient ma szeroki wybór materiałów, otrzymuje opiekę projektantów, a prace prowadzi sprawdzona ekipa, której nie trzeba doglądać.

Kroki trzeci oraz czwarty: umowa i finansowanie. Klienci przystępujący do programu „Czas na mieszkanie” podpisują umowę deweloperską bez żadnego ryzyka, która na tym etapie zobowiązuje ich do wpłaty jedynie 20 proc. wartości mieszkania i jednocześnie gwarantuje niezmienność ceny.

Program zakłada płatność kolejnej transzy nawet we wrześniu 2023 r. To sporo czasu na sprawdzenie możliwości uzyskania finansowania. Wiele wskazuje na to, że sytuacja kredytobiorców będzie coraz lepsza. Ponadto raty, które klient płaciłby przez okres od wyboru mieszkania do września 2023 r., można odłożyć i wykorzystać zgromadzone środki przy spłacie drugiej transzy. Jej wysokość uzależniona jest od inwestycji i stopnia jej zaawansowania – tłumaczy Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Krok piąty: czas na decyzję.
Możliwości są dwie. W wariancie pozytywnym klient uzyskał finansowanie i czekają go już tylko ostatnie formalności. Jeśli jednak sprawy nie pójdą po jego myśli, do końca września 2023 r. klient ma prawo do odstąpienia od umowy z powodu braku uzyskania finansowania. Nie będzie wiązało się to z utratą jakiejkolwiek części wpłaconej na początku zaliczki.

Program „Czas na mieszkanie” dotyczy 23 projektów i ich etapów, znajdujących się w fazie realizacji, w siedmiu regionach Polski, w których działa ATAL. Na Górnym Śląsku są nim objęte 4 inwestycje: ATAL Sky+, ATAL Olimpijska i Francuska Park VII w Katowicach oraz Panorama Reden w Chorzowie.

Więcej informacji na stronach inwestycji ATAL oraz w Biurach Sprzedaży Mieszkań.

Biuro Sprzedaży w Katowicach:

Katowice, ul. Porcelanowa 10
Godziny pracy: pon. 10.00-18.00; wt. – piątek 8.00 – 16.00
e-mail:[email protected]
Tel.:(+48) 32 353 65 73

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Felix 31 stycznia, 2023 at 8:37 am - Reply

    Wprowadzają program wsparcia bo co… ceny za wysokie i nie ma chętnych?

Dodaj komentarz

*
*