Reklama

Co zrobić, żeby się dobrze wyspać? Kupić dobry materac

Są ludzie, którzy potrafią spać niemal w każdej pozycji i każdym miejscu. Na stojąco, w samochodzie, pociągu czy na krześle. Jednak zdecydowana większość z nas, żeby się wyspać, potrzebuje łóżka z dobrym materacem. Sen to podstawa odpoczynku, relaksu i regeneracji, a w konsekwencji zdrowia. W Katowicach został właśnie otwarty salon wystawowy włoskiej firmy Magniflex, w którym można przetestować różnego rodzaju unikatowe materace zapewniające komfort.

To na czym śpimy i rewolucję, która w ostatnich kilkudziesięciu latach dokonała się w tej dziedzinie, można porównać do zmian w motoryzacji. Jeszcze 30-40 lat temu większość Polaków mogła pomarzyć co najwyżej o „maluchu”. Duży fiat to był wyższy standard, a jakikolwiek zachodni, nawet stary wóz, pozwalał się mocno wyróżnić.

Podobnie jest z tym na czym spędzamy noc. Siennika wypchanego słomą lub sianem nie ma co wspominać, ale w czasach szczytu popularności małego fiata często gnieździliśmy się na tapczanach, z których po pewnym czasie wystawały sprężyny albo próbowaliśmy się wyspać na zbyt twardej lub zbyt miękkiej wersalce. Tak samo do lamusa odchodzą materace sprężynowe, które pod względem komfortu są jak dzisiejszy samochód bez klimatyzacji.

Czasy się zmieniły. Wymagania rosną, zarabiamy coraz lepiej, ale też czasu mamy coraz mniej. Dlatego tak ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać ten przeznaczony na sen i odpoczynek. Podstawa to przytulne i wygodne łóżko. To, jak sprawić, żeby było przytulne, to już  kwestia gustu i osobistych preferencji. Natomiast podstawą wygodnego łózka jest bez wątpienia wygodny materac, najlepiej piankowy.

Magniflex, największy włoski producent materacy, istnieje na rynku od 60 lat. Firma wywodzi się z Toskanii, gdzie powstała przyświecająca jej od początku filozofia odpoczynku. Tym, co wyróżnia tę markę, jest innowacyjność. Dlatego klienci mogą wybierać spośród nowatorskich rozwiązań, takich jak np. system Dual Core, który pozwala partnerom spać na jednym materacu z wkładem podzielonym na dwie części. Każdy może zdecydować w każdej chwili, czy woli miękką czy bardziej twardą powierzchnię.

Z kolei kolekcja materacy Magnistretch to światowy patent na ból pleców. Specjalnie zaprojektowane strefy, pod naciskiem ciała przesuwają się w przeciwnych kierunkach, rozciągając kręgosłup i rozluźniając spięte mięśnie i nerwy. Dzięki temu spanie na materacu daje podobny efekt jak 30 minut intensywnego rozciągania.

Wiadomo, że najbardziej innowacyjne są technologie kosmiczne. W materacach Magniflex stosowany jest termoaktywny materiał OUTLAST®, z którego szyte są skafandry kosmonautów. W nocy temperatura ciała wzrasta, a nadmiar ciepła jest pochłaniany przez materiał. Kiedy temperatura ciała spada, materiał uwalnia nagromadzone ciepło. To i podobnie działające rozwiązanie Magnigel są idealne dla osób cierpiących na nadpotliwość czy dla osób, którym ciągle jest zbyt gorąco.

Najnowsze produkty Magniflexu z kolekcji MagniProtect wykorzystują technologię przeciwwirusową Virostop i były skutecznie testowane i certyfikowane przeciwko Covid-19. Są to nie tylko materace i poduszki w specjalnych pokrowcach, ale też ochraniacze na materac.

Co ważne, materace włoskiej firmy i wszystkie używane surowce są testowane i certyfikowane na podstawie rygorystycznych światowych wytycznych, a to gwarantuje brak substancji alergennych i innych zagrażających zdrowiu.

Magniflex wytwarza produkty w większości jako wyroby medyczne klasy 1, czyli te najlepiej służące naszemu zdrowiu, certyfikowane medycznie. O wyjątkowości materacy tej włoskiej marki świadczą fakty, choćby ten, że śpi na nich Gianluigi Buffon, legendarny włoski bramkarz, który jest ambasadorem firmy.

Żeby osobiście przekonać się jak połączyć nowoczesne wzornictwo z komfortem, warto zjawić się w salonie wystawowym Magniflex, który mieści się w Fabryce Porcelany w Katowicach. Przy ul. Porcelanowej 23 (wejście obok Prodiż Bistro) na III piętrze można przetestować materace i przekonać się na własnej skórze jak nowoczesne materiały i technologia pozwalają cieszyć się spokojnym snem. Z uwagi na duże zainteresowanie warto zadzwonić i umówić się na indywidualne spotkanie ze specjalistą pod nr tel. 32 307 37 73.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Erwin 10 września, 2020 at 2:36 pm - Reply

    Śpię na podłodze, polecam

  2. Marcin 9 września, 2020 at 9:55 am - Reply

    Andrzej jak się Gigi od lat codziennie rzuca na taką mięciutką kanapkę to dlatego taki skoczny 🙂

  3. Andrzej 8 września, 2020 at 3:27 pm - Reply

    Czy spanie na tym materacu powoduje, że Gigi Buffon mając ponad 40 lat jest dalej w formie i gra? 🙂

Dodaj komentarz

*
*