Reklama

Co to jest internet symetryczny?

Internet zmienił nasze życie, zapewniając dostęp do witryn i usług, a także wysyłania danych i odbierania danych związanych z pracę lub rozrywką. Jednak wiele firm w celu wykonywania obowiązków wynikających z prowadzonej działalności wymaga lepszej prędkości wysyłania, co do niedawna nie było możliwe. Z pomocą przychodzi internet symetryczny, dzięki czemu prowadzenie wideokonferencji czy wszelkie operacje biznesowe prowadzone mogą być w czasie rzeczywistym, W związku z prowadzeniem działalności gospodarczej jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. Co to jest internet symetryczny?

Internet symetryczny – co to jest?

Łącze symetryczne, w przeciwieństwie do dotychczas stosowanych rozwiązań symetrycznych, umożliwia przesył danych z jednakową prędkością. Zarówno prędkość pobierania, jak i prędkość przesyłania jest jednakowa. Sporo ofert firm dostarczających do domu internet wspomina jedynie, jaka jest prędkość pobierania – prędkość wysyłania może okazać się znacznie mniejsza, co w przypadku łącza asymetrycznego powoduje dyskomfort wśród użytkowników, oczekujących na wysłanie niezbędnych danych. W celu zapewnienia dostępu do szybko działającego internetu i lepszej transmisji danych powinniśmy wykorzystać możliwości, jakie daje internet symetryczny.

Jednakowa prędkość wysyłania i prędkość pobierania – dla kogo to będzie istotne?

Łącze symetryczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego użytkownika, któremu zależy na jednakowej prędkości wyświetlania treści dopasowanych do upodobań. Szczególnie jednak powinny zwrócić na nie uwagę firmy, dla działalności których szybkość pobierania i wysyłania danych ma olbrzymi wpływ na ich działalność i osiągane rezultaty. Jeśli dla potrzeb twojej firmy serwery obciążone są ciągłą pracą, a wysyłanie danych bywa problemem ze względu na dużą ilość urządzeń, podłączonych do sieci i pracujących równocześnie, łącze symetryczne będzie idealnym rozwiązaniem na zwiększenie prędkości internetu.

Internet symetryczny – zalety

Większość dostawców internetu w swojej ofercie posiada łącze asymetryczne, dlatego przed skorzystaniem z ich usług warto się upewnić, co właściwie otrzymamy. Łącze symetryczne gwarantuje jednakowa prędkość odbierania i pobierania danych, w dodatku wysoka prędkość transferu utrzymuje się niezależnie od pory dnia, w której z dostępu do sieci korzystamy. Bardzo często w domu do internetu mamy podłączonych kilka urządzeń, jednak niezależnie od tego, czy oglądamy strony internetowe w przeglądarce bądź aplikacji, mamy gwarancje satysfakcjonującego działania sieci. Możemy być także pewni, iż przechowywanie danych w chmurze, wymagające szybkiego transferu, przebiegać będzie bez zakłóceń.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*