Reklama

Co musisz wiedzieć przed zakupem mieszkania lub domu?

Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia. Co jakiś czas zaobserwować można nowe trendy, które kierują branżą mieszkaniową. Decydując się na zakup mieszkania lub domu, należy przemyśleć wiele kwestii. O niektórych z nich kupujący dowiadują się dopiero po zakupie. Sprawdź poniższe porady, by już teraz mieć pełną świadomość tego, jak funkcjonuje rynek sprzedaży mieszkań!

Mieszkanie na sprzedaż – wszystko, co musisz wiedzieć o rynku nieruchomości

Rynek  nieruchomości w Polsce jest dość specyficznym obszarem. Wiele mówi się o zbyt wygórowanych cenach za mieszkania. Specjaliści zwracają również uwagę na standard wykończenia domów oraz jakość użytych materiałów. Jak więc znaleźć swoje własne, przytulne mieszkanie? Najlepiej skorzystać z porad profesjonalistów i już na wczesnym etapie zapoznać się z wszystkimi ważnymi informacjami. Prawidłowo zaprojektowane mieszkanie składa się z funkcjonalnych pomieszczeń w wysokim standardzie wykończenia.

Dwupokojowe mieszkanie, czy trzypokojowe mieszkanie – w które lepiej zainwestować?

Wielkość mieszkania zależy przede wszystkim od liczby osób, która będzie je zamieszkiwać. Co ciekawe, nawet osoby mieszkające same nie decydują się już na kawalerkę, tylko na dwupokojowe mieszkanie. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, które pozwala na wydzielenie sypialni oraz salonu z aneksem kuchennym. Trzypokojowe mieszkanie z pewnością zadowoli rodzinę z jednym dzieckiem lub osoby, które pracują zdalnie i potrzebują własnego biura. 4- pokojowe mieszkanie jest już inwestycją dla większych rodzin. Tak naprawdę to skład mieszkania realnie pokazuje, która z ofert jest najlepsza dla kupujących.

Mieszkanie czy dom?

Jest to pytanie, na które odpowiedź stara się znaleźć bardzo wiele osób. Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Nowoczesne mieszkania spełniają wszystkie potrzebne standardy. Są położone na strzeżonym osiedlu, wśród terenów zielonych. Mamy również pewność, że samochód zawsze można zostawić w  garażu podziemnym.

Jaka powinna być minimalna działka pod budowę domu?

Jakie rozmiary powinna mieć minimalna działka pod budowę domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób inwestujących w nieruchomości. Jak się okazuje, polskie prawo nie określa dokładnie tej kwestii. Wielkość działki zależna jest od projektu domu oraz wyliczonej na jego podstawie odległości budynku od granic działki. Pozwolenie na budowę otrzymuje się, jeśli budynek znajduje się:

  • 4 metry od granicy w przypadku domu zwróconego ścianą z oknami lub drzwiami w stronę tej granicy;
  • 3 metry od granicy w przypadku domu zwróconego ścianą bez okien i drzwi w stronę tej granicy.

Jak widać zarówno w przypadku zakupu mieszkania, jak i domu należy przemyśleć wiele kwestii. Nowoczesne mieszkanie w piętrowym budynku może okazać się jednak prostsze w nabyciu. Warto zaufać agencjom nieruchomości, które najlepiej podpowiedzą na jakie kwestie należy zwrócić uwagę.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*