Reklama

Ciepło sieciowe standardem dla miejskiej zabudowy

Wśród rozwiązań ciepłowniczych stosowanych w miejskim budownictwie ciepło sieciowe staje się rozwiązaniem numer 1. Codziennie korzystają z niego tysiące odbiorców. Miejskie ciepło ogrzewa budynki mieszkalne wielorodzinne, obiekty sportowe, czy szeroko pojęte budynki użyteczności publicznej. Dlaczego zapotrzebowanie na ciepło wzrasta?  
Ciepło z sieci zdrowe i modne

Popyt na ciepło z sieci nieustannie rośnie – udział polskiego ciepłownictwa systemowego w pokryciu krajowego zapotrzebowania na ciepło wynosi ponad 50%. Pod tym względem zbliżamy się do poziomu Danii, Finlandii i Szwecji. Z ciepła sieciowego korzystają zarówno nowe inwestycje deweloperskie czy handlowo-usługowe, jak i starsze budynki wielorodzinne czy osiedla mieszkaniowe. Śląska mapa odbiorców sukcesywnie wzbogaca się również o nowe obiekty użyteczności publicznej, a także obiekty sportowe, placówki oświatowe i wiele innych. Skąd moda na ciepło z sieci?

Wszyscy szukają komfortu i oszczędności, a dodatkowo chcą oddychać czystszym powietrzem.

Ile to kosztuje?

Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści z CEZ Chorzów służą pomocą w dopełnieniu formalności, której celem jest umożliwienie korzystania z bezpiecznego i komfortowego sposobu podgrzania wody użytkowej.

Dlaczego warto?

Niewątpliwą zaletą ciepła sieciowego jest stabilny koszt jego użytkowania. Cena ciepła z miejskiej sieci jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak się to dzieje w przypadku innych źródeł energii. To dlatego tak wiele obiektów decyduje się na przyłączenie do sieci. Dodatkowo administratorzy, a tym samym mieszkańcy czy użytkownicy budynków i lokali nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń oraz regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe czy gazowe.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Dd 13 lutego, 2023 at 12:27 pm - Reply

    Powinno być standardem dla starego budownictwa.

Dodaj komentarz

*
*