Reklama

Ciepło sieciowe pomaga mieszkańcom Śląska w walce ze smogiem

Wśród krajów Unii Europejskiej Polska plasuje się na drugiej pozycji tuż za Niemcami pod względem liczby odbiorców korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej. Ogrzewanie ciepłem sieciowym zyskuje na popularności i dla wielu mieszkańców, deweloperów oraz zarządców budynków staje się wyborem numer 1.

Atut podnoszący wartość nieruchomości

Ciepło sieciowe to jeden z najbezpieczniejszych, najtańszych na rynku i najbardziej komfortowych dla użytkownika sposobów ogrzewania pomieszczeń lub ciepłej wody użytkowej. W przypadku nowych inwestycji np. mieszkań stanowi atut podnoszący wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania. Całoroczna dostępność ciepła, komfort jego użytkowania, bezpieczeństwo dla domowników, niższe koszty eksploatacji to czynniki, które coraz częściej determinują dokonanie wyboru zakupu mieszkania i trudno się temu dziwić.

Większe wykorzystanie ciepła sieciowego to mniej niskiej emisji i smogu

Ciepło sieciowe to produkt, z którego codziennie korzystają miliony odbiorców w całej Polsce. Gdyby większość budynków w polskich miastach była podpięta do sieci ciepłowniczej, jakość powietrza, którym oddychamy, uległaby znacznej poprawie. Wytwarzanie ciepła odbywa się bowiem w coraz nowocześniejszych instalacjach, spełniających najbardziej rygorystyczne normy emisyjne.

Na terenie aglomeracji śląskiej jednym z największych i najnowocześniejszych producentów energii cieplnej i elektrycznej jest elektrociepłownia CEZ Chorzów. Wytwarzane ciepło CEZ Chorzów dostarcza lokalnemu dystrybutorowi, który za pośrednictwem sieci ciepłowniczej przesyła je do tysięcy odbiorców w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich.

CEZ Chorzów wspiera nowych odbiorców ciepła sieciowego

Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści z CEZ Chorzów służą pomocą w dopełnieniu formalności, której celem jest umożliwienie korzystania z bezpiecznego i komfortowego sposobu podgrzania wody użytkowej.

Podgrzewanie wody za pomocą ciepła sieciowego odbywa się poza mieszkaniami użytkowników, dzięki czemu z łazienek można usunąć indywidualne podgrzewacze wody, takie jak piecyki gazowe, które mogą być źródłem zatrucia tlenkiem węgla czy przyczyną wybuchu gazu. Montaż instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania ciepłej wody oraz daje możliwość jednoczesnego korzystania z niej przez wielu użytkowników.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. piecowy 23 stycznia, 2023 at 10:31 am - Reply

    Na szczęście reszta świata nie ma klap na oczach i się rozwija, w przeciwieństwie do UE.

  2. Racjonalista 22 stycznia, 2023 at 2:42 pm - Reply

    wybierzcie ogrzewanie bezemisyjne jeżeli chcecie uniknąć katastrofy klimatycznej. Do 2050 UE ma być neutralna klimatycznie.

Dodaj komentarz

*
*