Reklama

Ciemności na Plebiscytowej

G. Ż.
Na części ul. Plebiscytowej od kilku tygodni nie działają latarnie. Jedna z mieszkanek poprosiła nas o interwencję. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma dzisiaj zająć się sprawą.

–  Od jakiegoś miesiąca nie mamy światła na ulicy od numeru 10 do 14. Zgłaszałam sprawę do Tauronu, ale nie było reakcji – napisała do nas pani Mariola.

Okazuje się, że zgłoszenie powinno trafić gdzie indziej. Obsługa latarni w tym miejscu to zadanie MZUiM. – Sprawa nie była zgłoszona do MZUiM-u. Pracownicy zarządu sprawdzą do jutra na czym polega awaria. Wtedy będziemy wiedzieli co dalej – poinformowało nas  w poniedziałek biuro prasowe UM Katowice.

We wtorek było już jasne co się stało. – MZUiM potwierdził, że 6 słupów oświetleniowych na ul. Plebiscytowej nie działa. W jednym z nich przepaliły się bezpieczniki obsługujące kolejnych 5 słupów​. Oświetlenie na tym odcinku ulicy zostało przywrócone. Tymczasowo będzie działało 5 z 6 słupów. Ten zniszczony zostanie zastąpiony nowym słupem, który jest zamówiony i powinien dotrzeć w ciągu 6 tygodni – poinformował nas Dariusz Czapla z biura prasowego UM Katowice.

Awaria była naprawiana w nocy z wtorku na środę, więc dzisiaj wieczorem latarnie powinny już świecić.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 10 lipca, 2019 at 6:57 pm - Reply

    O mato ! MZUiM nie ma na składzie JEDNEGO słupa oświetleniowego i musi czekać 6 tygodni na zamówienie…..

    Strach pomyśleć jeśli w mieście wydarzy sie jakaś awarai/katastrowa/wybuch/inne zdarzenie losowe
    Wtedy 1 szt kostki brukowej , jeden worek mieszanki asfaltowej 20kg trzeba bedzie zamawiać i czekać 2 miesiące.

    ŻENADA !

Dodaj komentarz

*
*