Reklama

Chciał zaoszczędzić 200 zł na mandacie i uniknąć punktów karnych. Został zatrzymany za łapówkę

Łukasz Kądziołka
Przekroczył prędkość i został zatrzymany. W Katowicach kierowca chciał przekupić policjantów. Teraz będzie miał większy problem niż mandat.

Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na ul. Bagiennej. W trakcie zauważyli nissana, który przekroczył prędkość. Kierowca jechał o 36 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali pojazd poinformowali kierującego o tym, że popełnił wykroczenie i zostanie ukarany. Zgodnie z procedurą przekazali mu również, że czynności policyjne są nagrywane. Mężczyzna wiedział, że interwencja jest rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki. Mimo to wyjął pieniądze z portfela i zaoferował łapówkę policjantom, kładąc je na fotel w radiowozie.

Za przekroczenie prędkości mężczyzna miał zostać ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 6 pkt karnymi. Zamiast tego zaproponował policjantom łapówkę. Chciał dać im 600 złotych, i uniknąć 6 punktów karnych, ponieważ miał ich już 10 na swoim koncie. 49-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*