Reklama

Chcesz przepisać licznik po osobie zmarłej? Podpisz nową umowę na prąd z TAURONEM przez Internet

Dziedziczysz lub kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego i planujesz możliwie szybko w nim zamieszkać? Jedną z kluczowych kwestii jest podłączenie prądu. Zanim podpiszesz nową umowę na prąd, konieczne złóż wniosek o zawarcie umowy. W TAURONIE możesz to zrobić przez Internet – również wtedy, gdy chcesz przepisać licznik prądu przez Protokół Zdawczo-Odbiorczy (PZO) po osobie zmarłej. Przeczytaj i zobacz, co warto na ten temat wiedzieć. 

Nowa umowa na prąd przez Internet w TAURONIE. Jak przepisać licznik po osobie zmarłej?

Przepisanie licznika prądu (PZO) przez Internet w TAURONIE jest możliwe również wtedy, gdy osoba, która zawarła umowę na prąd, zmarła. W takiej sytuacji wniosek o umowę możesz złożyć w całości online, 24h/7 dni w tygodniu. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz. Przygotuj akt zgonu lub inny dokument, który potwierdza prawo do nabycia spadku. 

Przepisanie licznika (PZO) przez Internet w TAURONIE. Jakich danych wymaga formularz?

Składając wniosek o zawarcie nowej umowy na prąd przez Internet, musisz nam podać konkretne dane, w tym:

– adresu licznika,

– danych osobowych,

– adresu zamieszkania i adresu do korespondencji;

– wymaganych informacji o lokalu, oświadczeń i plików, np. aktu zgonu lub innego dokumentu potwierdzającego prawdziwość informacji,

Nowa umowa na prąd, zawarta przez Internet z TAURONEM umożliwia dodatkową konfigurację dotychczasowej lub wybranej oferty. 

Wniosek o umowę online. W jakich jeszcze sytuacjach warto go wypełnić?

Nowa umowa na prąd może być zawarta z TAURONEM przez Internet nie tylko w sytuacji przepisania licznika po osobie zmarłej. Online możesz także złożyć wniosek o zawarcie umowy wówczas, gdy:

– w mieszkaniu, do którego zamierzasz się wprowadzić, nie ma licznika prądu dłużej, niż 30 dni (wówczas do wniosku musisz dołączyć oświadczenie o stanie technicznym instalacji);

– w mieszkaniu, do którego zamierzasz się wprowadzić, nie ma licznika prądu krócej, niż 30 dni;

– w mieszkaniu, do którego zamierzasz się wprowadzić nie ma licznika prądu (mieszkanie z rynku pierwotnego; w tej sytuacji wymagana będzie Karta Danych Technicznych i zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia);

– w mieszkaniu, do którego zamierzasz się wprowadzić, jest licznik, ale nie masz kontaktu z osobą, która dotąd miała podpisaną umowę w TAURONIE. 

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*