Reklama

Ceny biletów komunikacji miejskiej poszły w górę. Od dzisiaj obowiązuje nowy cennik ZTM

Redakcja
Bilety komunikacji miejskiej są od dzisiaj droższe. Zgodnie z zapowiedzią, ZTM wprowadził zmiany w taryfie.

Odkąd KZK GOP zmienił nazwę na ZTM była już jedna podwyżka. W zeszłym roku, dokładnie 1 marca, wprowadzono wyższe ceny biletów papierowych. W ten sposób Zarząd Transportu Metropolitalnego chciał zachęcić pasażerów do korzystania z innych sposobów zakupu biletu – na kartę ŚKUP i przez aplikacje mobilne. Dzisiaj kolejna podwyżka weszła w życie.

PRZECZYTAJ TEŻ: ZTM chce zmienić wygląd przystanków

Zmiany w taryfie były zapowiadane już od zeszłego roku i uzasadniane pandemią, który spowodowała duże straty organizatora transportu. Jak podaje ZTM, odnotowano spadek dochodów ze sprzedaży biletów o około 100 mln zł. Dlatego samorządy muszą dopłacać do każdego biletu więcej niż do tej pory. Teraz więcej płacić muszą również pasażerowie.

Na przykład za 20-minutowy bilet papierowy trzeba zapłacić 40 gr więcej. Tyle samo, ile przed podwyżką kosztował taki bilet zapłacić trzeba za jego elektroniczną wersję, czyli 3,6 zł zamiast 3 zł. Podwyżki nie ominęły też osoby kupujące bilety okresowe. Więcej kosztuje 30-dniowy normalny dniowy o  6 zł- 99 zamiast 93 złotych (46,5 zł na 49,5 zł dla ulgowego). Duża podwyżka będzie dla tych, którzy jeżdżą z biletem Sieć 30 – cena dla biletu normalnego zmieni się ze 134 zł na 159 zł.

Wszystkie zmienione ceny znajdują się w poniższym cenniku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*