Reklama

Kolejne zmiany w związku z budową centrum przesiadkowego w Brynowie

Redakcja
Trwa budowa centrum przesiadkowego na pętli w Brynowie. Dzisiaj rusza kolejny etap prac. Wykonawca rozpoczyna roboty drogowe, które wymagają zmian w organizacji ruchu.

Dzisiaj ruszają roboty drogowe w rejonie budowanego centrum przesiadkowego „Brynów”. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji, tu również zmieni się układ drogowy. Dlatego od dzisiaj przez ponad 1,5 miesiąca konieczne są zmiany w organizacji ruchu. – Przebudowywany jest również układ drogowy w tym rejonie, tak aby nadać priorytet komunikacji miejskiej, a także połączyć budowany parking z peronami autobusowymi i tramwajowymi jak najszybszą trasą. Przebudowany musi zostać także fragment ul. Rzepakowej, co wykonawca rozpocznie w poniedziałek 23 marca i będzie realizował w dwóch etapach do połowy maja – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice.

W pierwszym etapie, od 23 marca do 18 kwietnia, zajęte zostaną prawe pasy jezdni w kierunku Ochojca i Ligoty oraz jezdni w kierunku ul. Kolejowej. – Przesuniemy także kolidujące z obszarem prac przystanki autobusowe w rejon skrzyżowania ul. Rzepakowej z ul. Żytnią i ul. Warzywną. Prace w rejonie przejść dla pieszych będą prowadzone pod ruchem w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne przejście pieszym na drugą stronę ulicy. Sygnalizacja świetlna przełączona zostanie w tryb ostrzegawczy – wyjaśnia Artur Stelmach, kierownik budowy z firmy WARBUD. Kolejny etap rozpocznie się 20 kwietnia i potrwa do 16 maja. Wtedy roboty drogowe przeniosą się na lewe pasy obu jezdni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*