Reklama

Centrum Katowic pozamykane barierkami. Piesi muszą chodzić slalomem

Redakcja
Dzisiaj w Katowicach rozpocznie się Rajd Śląska. W związku z zawodami na w ścisłym centrum miasta pojawiło się dużo przeszkód dla pieszych. Barierki utrudniają poruszanie się w rejonie al. Korfantego.

Niektórzy przeskakują, a inni obchodzą dookoła barierki poustawiane wzdłuż al. Korfantego. To tędy przejadą załogi biorące udział w I etapie Rajdu Śląska. Ulica została wygrodzona po obu stronach i już od rana piesi muszą nadrabiać sporo drogi, żeby przedostać się na drugą stronę. W niektórych miejscach przejście jest niemożliwe. Tak jest na wysokości Hotelu Katowice. Choć piesi przechodzą na zachodnią stronę alei, w kierunku Superjednostki, to tutaj czekają na nich szczelnie ustawione barierki. – Część tych elementów wygrodzeń i zabezpieczenia musiała się pojawiać odpowiednio wcześniej, bo tych elementów jest bardzo dużo. Naszą intencją nie jest komplikowanie życia mieszkańcom Katowic, ale zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy – mówi Rafał Rezler odpowiedzialny za kontakt z mediami z ramienia Rajdu Śląska. Brakuje jednak informacji którędy można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Piesi muszą kierować się w miejsca, gdzie znajdują się wyjazdy z ulic podporządkowanych i parkingów. Na przejściu dla pieszych położonym bliżej Rynku barierki są otwarte. Nadal można też dostać się do obu przystanków autobusowych przy alei, ale trzeba szukać luki w barierkach.

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

Za moment utrudnienia będą jeszcze bardziej odczuwalne, bo na godz. 15.00 zaplanowano zamknięcie dróg. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do godz. 22.00. Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego. Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, a południowa od ronda  do wyjazdu z ul. Uniwersyteckiej. Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka. Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowanych na trasie rajdu. Kierowcy muszą pamiętać, żeby opuścić parking w strefie kultury w piątek do godz. 15.00. Pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00.

Drogi będą otwierane dopiero po zakończeniu dzisiejszego etapu Rajdu Śląska. Demontaż barierek z al. Korfantego rozpocznie się najprawdopodobniej nie wcześniej niż około godz. 21.00. Dodatkowym utrudnieniem są też barierki znajdujące się obok Pomnika Powstańców Śląskich. Tu z kolei trwają przygotowania do uruchomienia strefy kibica, która ma zostać otwarta w sobotę po południu.


Tagi:

Komentarze

 1. Enka 9 września, 2022 at 8:38 pm - Reply

  Organizowanie Rajdu Śląskiego w centrum miasta (hałas i smród)
  Impreza Red Bull Draft (2 dniowy hałas i smród)
  Fiest festiwal w Parku Śląskim.
  Tauron Nowa Muzyka.

  Ot przykłady jak można mieszkańcom uprzykrzać życie.
  Za rok wybory.

 2. AA 9 września, 2022 at 6:40 pm - Reply

  Do kompletu należy jeszcze dołożyć rozwalenie komunikacji publicznej – zarówno autobusowej oraz tramwajowej w całej metropolii. Autobus z Jaworzna stał w korku RÓWNO godzinę – nie przesunął się ani o centymetr.
  Dla frajdy 60 załóg startujących w rajdzie rozwalamy życie i normalne funkcjonowanie ok 500 000 osób (Katowice i dojeżdżający z miast ościennych)
  Do dziś byłem neutralnie nastawiony do tego typu imprez. Po tym co zorganizował „organizator” jestem zdecydowanie negatywnie nastawiony do rajdów samochodowych

 3. Rt 9 września, 2022 at 3:40 pm - Reply

  Krupa powinien leczyć się u psychiatry !!!! To co ten gość wyprawia woła o pomstę do nieba !!!!

 4. ehhh 9 września, 2022 at 2:50 pm - Reply

  Katowice: likwidujmy parkingi i utrudniajmy kierowcom życie, bo środowisko trzeba ratować. Ale w tym samym Katowice również: zorganizujmy rajd SAMOCHODOWY w centrum miasta i uprzykrzając życie wszystkim ludziom, którzy wracają tego dnia z roboty!

 5. Takitam 9 września, 2022 at 2:47 pm - Reply

  Wszystko wstrzymane, bo rajd?:) Nawet tramwaje? Samochodem to luz, bo znajdzie się alternatywną trasę. Naprawdę nie ma torów do jazdy? Nie można jeździć po (lub wokół) jakimś stadionie? Cieszyliśmy się, że nie będzie paraliżu w tym roku z powodu Tour de Pologne, więc włodarze miasta zasponsorowali nam inny wyścig znowu w dzień powszedni i to jeszcze w godzinach, gdy wszyscy chcą wrócić z pracy do domu!

Dodaj komentarz

*
*