Reklama

CBA zatrzymało działaczy PZPS. Chodzi o MŚ w siatkówce w 2014 roku

Redakcja
Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali byłego wiceprezesa PZPS, Artura P., dwóch działaczy związku i czterech przedsiębiorców, którzy realizowali zlecenia na rzecz PZPS przy organizacji mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku. Finały mistrzostw odbyły się w katowickim Spodku, a miasto dopłaciło do ich organizacji 10 mln zł.

Jak informuje CBA, do zatrzymań doszło w Warszawie, Opolu i Wrocławiu. Podczas śledztwa, prowadzonego wspólnie przez CBA i Prokuraturę Krajową w Warszawie, ustalono, że zatrzymani przedsiębiorcy wykonywali zlecone przez PZPS usługi dotyczące nadzoru i organizacji mistrzostw świata. Zdaniem agentów CBA z Katowic, związek płacił za nie znacznie więcej niż wynosiły stawki rynkowe. W ten sposób zatrzymani mieli narazić PZPS na stratę w wysokości co najmniej 3,8 mln zł.

Jak precyzuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA, chodzi o usługi marketingowe, reklamowe czy oprawę muzyczną mistrzostw. Według informacji CBA, zatrzymani przedsiębiorcy są powiązani osobowo i kapitałowo z wysokimi przedstawicielami związku siatkarskiego. Funkcjonariusze CBA przeszukali ich mieszkania, w których zabezpieczyli dokumenty stanowiące dowód w sprawie.

Do organizacji MŚ w 2014 roku dopłaciły też Katowice. Zapytaliśmy CBA czy wegług ustaleń śledztwa, miasto również może być stratne na zawyżaniu cen usług przez przedsiębiorców dzialających na zlecenie PZPS. Czekamy na odpowiedź.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*