Reklama

CBA w Urzędzie Miasta Katowice. Trwa kontrola wydatków na promocję

Redakcja
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Katowice. Chodzi o wydatki na promocję związaną z rozwojem turystyki biznesowej.

Komunikat CBA jest mocno lakoniczny.

„Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Katowicach prowadzą od 27.12.2022 r. kontrolę w zakresie podejmowania i realizacji przez Miasto Katowice wybranych działań promocyjnych związanych z rozwojem turystyki biznesowej w Katowicach. Zakończenie kontroli planowane jest na dzień 27.03.2023 r. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy.” – czytamy w informacji CBA.

Zapytaliśmy biuro prasowe CBA jaki zakres czasowy obejmuje kontrola oraz czy została wszczęta po zawiadomieniu jakiejś instytucji, czy też jest to rutynowe działanie. Chcieliśmy też wiedzieć czy chodzi o wydatki dokonywane na podstawie uchwały przyjętej przez radnych we wrześniu 2014, zgodnie z którą od 2015 roku przez sześć kolejnych lat, miasto miało każdego roku przeznaczać 9 mln zł na „realizację działań promujących miasto jako miejsce sprzyjające rozwojowi turystyki biznesowej, w tym organizacji wydarzeń biznesowych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych oraz szeroko rozumianego przemysłu spotkań, prowadzonych w szczególności na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych.”

Na żadne z pytań odpowiedzi nie dostaliśmy.

Uprzejmie informujemy, że kontrola w Urzędzie rozpoczęła się zgodnie z informacją w komunikacie CBA, czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło ewentualnie udzielić więcej informacji.” – napisało nam biuro prasowe CBA.

Urząd miasta przekonuje, że wydatki na promocję turystyki biznesowej były wielokrotnie analizowane i kontrolowane i wszystko odbywało się prawidłowo.

Ostatnia szeroko zakrojona kontrola realizowana przez NIK odbywała się w latach 2020-2021. Po jej zakończeniu NIK nie wystosował żadnych zaleceń pokontrolnych. W zakresie kolejnej kontroli w tej sprawie, tak jak w poprzednich przypadkach, na bieżąco współpracujemy ze służbami dostarczając materiałów, o które jesteśmy proszeni. – informuje Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej UM Katowice.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 13 stycznia, 2023 at 6:05 am - Reply

    No to grubo się dzieje!

  2. nik kershaw 12 stycznia, 2023 at 9:58 pm - Reply

    cba a co to jest ….pewnie przyjechali na urlop do katowic znudzilo im sie w polsce….

Dodaj komentarz

*
*