Reklama

Cały świat w jednym miejscu. W niedzielę ostatni dzień targów turystycznych w MCK

Podróżnik Aleksander Doba opowiadał o swoich wyprawach.

Łukasz Kądziołka
Jak wygląda wyprawa kajakiem przez Ocean Atlantycki? Jakiej aplikacji monilnej używają Islandczycy? Między innymi na takie pytania odpowiedzieli podróżnicy. Poza tym uczestnicy targów GLOBalnie mogli zrobić mydło i zdjęcie z myszołowem. Tak było podczas drugiego dnia imprezy. W niedzielę do wygrania wycieczki do Włoch i Tunezji.

Na stoiskach można poznać ofertę turystyczną m.in. Słowacji, Czech i Tunezji. Promują się również polskie regiony i uzdrowiska. Odbywają się konkursy, w których wygrać można lokalne pamiątki oraz przewodniki. Targi GLOBalnie to też spotkania z podróżnikami. Aleksander Doba, który kajakiem przepłynął już ok. 96 tys. km, a na swoim koncie ma już dwie wyprawy przez Ocean Atlantycki, opowiadał o swoich osiągnięciach. Mówił o tym, że najlepsze rzeki są w Polsce i daleko mu do sportowca. Chociaż, mimo skończonych 70 lat, nadal jest pełen energii.

O tym, że Islandczycy piją dużo alkoholu i mają specjalną aplikację mobilną, dzięki której mogą się upewnić czy są ze sobą spokrewnieni, opowiedzieli blogerzy Hanna Szczypiór i Michał Michalik. Gościem targów był też Jakub Porada. Przekonywał, że warto wracać do tych samych miejsc. Opowiedział o tym jak tanio wybrać się do Gruzji i swoim sposobie na częste podróżowanie.

Odwiedzając stoisko Muzeum Mydła i Historii Brudu z Bydgoszczy, można nauczyć się robić mydło. Można też zasiąść w kokpicie samolotu Iskra, przywiezionym przez Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina. Inną „latającą” atrakcją jest Azir, czyli myszołowiec towarzyski. O skrzydlatym podopiecznym opowiadał sokolnik Krzysztof Szumski. Na GLOBalnie nie brakuje też jedzenia. Na stoisku Piotrkowa Trybunalskiego malinowymi lodami bez cukru częstował uczestnik programu Hell’s Kitchen, Jakub Wolski. Śląskie dania serwował Remigiusz Rączka.

W niedzielę kolejne konkursy. Okaże się, który z uczestników targów będzie mógł wybrać się do Włoch nad jezioro Garda lub do Tunezji. Wstęp na targi kosztuje: 12 zł (bilet normalny), 6 zł (emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci), 25 PLN (min. 3 osoby, w tym dzieci do lat 16). Targi będą otwarte od godziny 10 do 16. Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*