Reklama

Były prezydent Piekar znalazł pracę u prezydent Zabrza

Grzegorz Żądło
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik pomogła swojemu koledze po fachu i stworzyła dla niego stanowisko pracy. Dzięki temu Stanisław Korfanty nie jest już bezrobotny. Od dwóch tygodni jest za to głównym specjalistą w zabrzańskim zarządzie dróg.

Korfanty wyraźnie przegrał ostatnie wybory samorządowe ze Sławą Umińską-Duraj i po 12 latach rządzenia Piekarami Śląskimi stracił zajęcie. Szybko jednak pomocną dłoń podała mu prezydent Zabrza. W Miejskim Zarządzie Dróg i Infrastruktury Informatycznej powstało nowe stanowisko: głównego specjalisty ds. rozwoju. Został ogłoszony konkurs, który wygrał właśnie Korfanty. Miał dwóch kontrkandydatów, ale na pisemnym teście zdobył od nich więcej punktów. Rozmowa kwalifikacyjna była formalnością. Jakie wymagania trzeba było spełnić w konkursie? To m.in. wykształcenie wyższe i 5-letni staż pracy, podstawowa znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania samorządu, przepisów prawa budowlanego, przepisów o drogach publicznych, KPA oraz prawa zamówień publicznych. Do tego nieposzlakowana opinia i niekaralność. Wśród wymagań dodatkowych znalazły się m.in. odporność na stres, rzetelność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole.

Jak informują przedstawiciele MZDiII, „główny specjalista w zespole ds. rozwoju to nowe stanowisko, które powstało w wyniku rozwoju jednostki m.in. w oparciu o planowane inwestycje w mieście m.in. zmiana geometrii jezdni, budowa miejsc postojowych, zmiany w komunikacji publicznej czy pozyskanie funduszy europejskich.”

Jak dodaje Sławomir Gruszka z wydziału kontaktów społecznych UM w Zabrzu, nie można w tej sytuacji mówić o stworzeniu stanowiska specjalnie dla Korfantego. – MZDiII to instytucja stosunkowo młoda, która cały czas się rozwija. Przybywa jej też zadań. Utworzenie stanowiska głównego specjalisty ds. rozwoju było planowane od dawna.

A że akurat zostało utworzone właśnie teraz i nowym pracownikiem podległym prezydent Zabrza został były prezydent Piekar Śląskich – tak wyszło. Był konkurs, trzech kandydatów, z których najlepszy wygrał. Test dotyczył wiedzy o finansach publicznych, ustaw dotyczących inwestycji drogowych, znajomości procesu inwestycyjnego czy funduszy unijnych.

Czym będzie się zajmował nowy główny specjalista, który rozpoczął pracę 19 marca? Ma m.in. brać udział w przygotowaniu strategii MZDiII w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji. Będzie też nadzorował inwestycje i remonty, przygotowywał odbiory końcowe, nadzorował utrzymanie i ochronę dróg, ale także redagował stronę internetową zarządu.

Zdjęcie: www.piekary.pl

 


Tagi:

Komentarze

 1. Zygmunt 11 sierpnia, 2015 at 7:46 pm - Reply

  Szkoda faceta ,tyle dobrego zrobił dla Piekar ale wyborcy tego nie docenili! Dlaczego?Jak to się stało że przegrał wybory?

 2. sypmatyk 9 sierpnia, 2015 at 8:33 am - Reply

  pies psu ogona nie ugryzie

 3. Antoni 12 czerwca, 2015 at 1:58 pm - Reply

  Mój prześladowca znalazł takie miejsce.
  I gdzie tu sprawiedliwość?

 4. Grzegorz 27 maja, 2015 at 8:49 am - Reply

  Aktualność strony UMZ jest tragiczna. Teraz to się napewno zmieni ;-||

 5. KOSZUTKA.EU 3 kwietnia, 2015 at 12:30 pm - Reply

  Wojciech Korfanty brał lepsze fuchy.

Dodaj komentarz

*
*