Reklama

Bugla zamknięta z powodu awarii elektrycznej

Fot. archiwum.

G. Ż.
Kąpielisko Bugla zostało dzisiaj zamknięte. Powodem jest awaria głównego kabla zasilającego basen. Najwcześniej jutro Bugla zostanie ponownie udostępniona mieszkańcom. Jeśli tak się nie stanie, otwarte zostanie kąpielisko Rolna, które miało być czynne dopiero od 1 lipca.

Jak poinformował nas Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR w Katowicach, we wtorek około godz. 16 doszło do awarii prądu na sieci Tauronu. Później, około 20, poza terenem Bugli, firma wykonująca prace ziemne uszkodziła główny kabel zasilający Buglę. – Nikogo o tym nie poinformowali. Wieczorem na obiekcie już nikogo nie było. Brak zasilania spowodował zatrzymania pracy pomp, co z kolei spowodowało tzw. cofkę. czyli zalanie naszej stacji przepompowni. Zanieczyszczone zostały m.in. filtry. Odpompowujemy wodę i będziemy musieli wyczyścić filtry. Niezależnie od tego, trwa naprawa zasilania, ale to dzieje się poza nami – mówi Wąsala.

Najwcześniej w czwartek Bugla zostanie ponownie otwarta. Jeśli awaria nie zostanie do tej pory usunięta, wówczas jutro uruchomione zostanie kąpielisko Rolna. Wprawdzie ratownicy są na nim zakontraktowani dopiero od 1 lipca, ale przerzuceni zostaliby tam ratownicy  z Bugli.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*