Reklama

Budynek sprzedany przez miasto zmieni się w 4-gwiazdkowy hotel

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Na ul. Mariackiej powstanie kolejny hotel. Prywatny inwestor zamierza stworzyć 4-gwiazdkowy obiekt hotelowy w budynku kupionym od miasta. Prace postępują mimo pandemii, ale ten projekt wymaga gruntownej modernizacji kamienicy, która była w złym stanie.

Cztery lata temu przestało istnieć ZOJO, czyli Zakład Obsługi Jednostek Oświatowych. Zamiast tej jednostki powstało Centrum Usług Wspólnych i wszyscy pracownicy zostali przeniesieni do biurowca przy ul. Wita Stwosza 7, który zostanie kupiony przez miasto. Po likwidacji ZOJO w 2016 roku pozostał pusty budynek przy ul. Mariackiej 23.  Trzy lata temu miasto postanowiło sprzedać kamienicę. Budynek o 5-kondygnacjach z podpiwniczeniem o łącznej powierzchni użytkowej ok. 763 mkw. poszedł na przetarg. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln złotych. Kamienicę wybudowaną na przełomie pierwszego i drugiego dziesięciolecia XX wieku kupiła firma Ewimex z Tychów za 3 340 000 złotych. Zgodnie z warunkami przetargu nowy właściciel w ciągu 18 miesięcy od kupna miał rozpocząć remont budynku i zakończyć go w ciągu 3 lat. Na razie z zewnątrz nie widać efektów, ale niezbędnych było wiele prac przygotowawczych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dalszy ciąg rewitalizacji ul. Mariackiej. TBS szykuje się do dwóch dużych inwestycji

Sami urzędnicy przyznawali, że w kamienicy przy ul. Mariackiej 23 jest sporo do zrobienia. – Budynek w momencie zakupu był w bardzo słabym stanie technicznym. Kamienicę należało ustabilizować w obszarze posadowienia, poprzez technologię podbić, co jest dość trudnym zadaniem z racji bliskości innych budynków – mówi Jacek Janota, jeden z inwestorów. Konieczne będzie jeszcze wymienienie stropów, tak aby odpowiadały przepisom przeciwpożarowym, wymiana klatki schodowej i zmiany w układzie pomieszczeń. Inwestorzy chcą zamienić budynek, który jeszcze nie dawno służył urzędnikom, w hotel. Ma to być obiekt w standardzie 4-gwiazdkowym z dwupoziomową restauracją na poziomie -1 i parterze. Łącznie znajdą się tu 43 pokoje. – Do dyspozycji gości zostanie przygotowany obszar konferencyjny, wyposażony w nowoczesne narzędzia i rozwiązania wideokonferencyjne do prowadzenia spotkań. Dodatkowo w fazie projektowej znajduje się obszar niewielkiego SPA, w którym przewidujemy instalację nowoczesnego jacuzzi, sauny oraz miejsca do wykonywania zabiegów kosmetycznych czy masaży ciała – zapowiada Janota. Każde piętro będzie inaczej stylizowane, wystrój ma nawiązywać do dziedzin związanych z historią miasta i regionu.

Pozwolenie na budowę zostało wydane pod koniec ubiegłego roku, a pierwsze prace już trwają. Niebawem prawdopodobnie zostaną zaprezentowane pierwsze wizualizacje wnętrz. Roboty są przewidziane na około rok, a otwarcie powinno nastąpić w 2022 roku. Inwestor zamierza zarządzać obiektem na własną rękę, nie planuje oddać administrowania zewnętrznemu operatorowi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*