Reklama

Budka Tramwajów Śląskich przestała straszyć na Rynku

Redakcja
Budka, która stała na Rynku przez wiele lat, w końcu została zdemontowana. Tramwaje Śląskie przekazały ją miastu i przeprowadziły się do kamienicy tuż obok.

Przez wiele lat mieszkańcy i pasażerowie komunikacji miejskiej zdążyli się już przyzwyczaić do niezbyt estetycznego budynku. Budka, o której pisaliśmy już kilka razy, w końcu została zdemontowana. Tramwaje Śląskie wynajmowały ją od miasta, ale już od dawna planowana była likwidacja obiektu. Pierwsze deklaracje padły już 4 lata temu. Dzisiaj ostatecznie budka zniknęła z Rynku. Znajdował się tu wcześniej kiosk Ruchu, a pracownicy tramwajowej spółki mieli tu punkt socjalny. Służył on m.in. kontrolerom i motorniczym. Od lutego Tramwaje Śląskie przeniosły swój punkt na drugą stronę torowiska, do kamienicy przy przystanku Katowice Rynek.

2 marca Tramwaje Śląskie przekazały obiekt miastu, a następnie przejął go Miejski Zarząd Ulic i Mostów. To MZUiM zdemontował budkę, ale prace jeszcze trwają. Trzeba będzie przerobić skrzynki energetyczne, które stały przy budce. Potrwa to kilka dni.


Tagi:

Komentarze

 1. Głowic hanter 18 lipca, 2020 at 7:44 am - Reply

  To był punkt regulatorski, a nie socjalny

 2. AA 16 lipca, 2020 at 5:54 pm - Reply

  No i teraz mamy Barzo Ważne Skrzynie z Bardzo Ważnym Przyłączem
  Czyż nie można by tego schować pod ziemię?

 3. Luk 16 lipca, 2020 at 2:00 pm - Reply

  Teraz szpeci tylko kibel na srodku rynku he he

Dodaj komentarz

*
*