Reklama

Breloki reklamowe i inne gadżety, na które warto postawić

Każdy, kto choć trochę interesuje się kwestiami reklamy i budowania wizerunku przedsiębiorstwa, wie, że gadżety reklamowe mają ogromną moc. Wpływają na postrzeganie firmy, budują lojalność i stanowią element tworzenia efektu wzajemności. Branża obejmująca upominki i gadżety reklamowe stale się rozwija i poddaje zmianom, co oznacza, że na rynku nieustannie pojawiają się nowinki. Obok nich funkcjonują jednak sprawdzone przez lata i znane opcje, na przykład breloki reklamowe z logo firm w klasycznym lub zabawnym kształcie.
1. Gadżety reklamowe – dlaczego warto?
2. Breloki reklamowe i inne najpopularniejsze gadżety
3. Na co zwrócić uwagę, wybierając gadżety reklamowe?

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy inwestować w breloki z logo i inne gadżety promocyjne, powinien sięgnąć do badań. Ankiety przeprowadzone przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych wykazały, że aż 70% przedsiębiorców uważa, że tego upominki stanowią skuteczny nośnik reklamy, a ponad 80% uczyniło z nich element kształtowania wizerunku.

Gadżety reklamowe – dlaczego warto?

Upominki promocyjne to bardzo szeroka kategoria obejmująca breloki firmowe, artykuły biurowe oraz różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku. Umiejętnie wybrane i wysokiej jakości gadżety reklamowe ułatwiają nawiązanie kontaktu z klientem oraz zapisanie się w jego pamięci. Najważniejsze zadania, jakie realizuje pakiet prezentowy to:

· tworzenie poczucia lojalności i przywiązania,

· pogłębienie świadomości istnienia marki,

· skuteczna reklama usług i produktów, zwłaszcza, gdy wręczony przedmiot jest użyteczny i wykorzystywany przez klienta w obecności innych ludzi.

Smycze i breloki promocyjne mogą być używane także podczas wystaw, szkoleń, targów i konferencji. Wpływają na pozytywny odbiór przedsiębiorstwa, ponieważ klienci lubią otrzymywać upominki, nawet te symboliczne.

Breloki reklamowe i inne najpopularniejsze gadżety

Gadżety reklamowe to bardzo obszerna kategoria, dzięki czemu – niezależnie od specyfiki prowadzonego biznesu – każdy może wybrać coś dla siebie. Dokonując wyboru, warto zastanowić się, które upominki spełnią potrzeby i oczekiwania klientów, a jednocześnie będą stanowiły adekwatny nośnik promocyjny. Dużą popularnością cieszą się prezenty takie jak:

· breloki z logo – wykorzystywane na co dzień, co zwiększa zasięg reklamowy, idealne dla miłośników funkcjonalnych dodatków (warto sprawdzić, jakie opcje proponuje producent breloków reklamowych, na przykład Promoteca),

· notatniki – przydatne w pracy i w domu,

· zestawy piśmiennicze – w wariancie podstawowym wystarczy zwykły długopis lub ołówek, w wydaniu premium – komplet w eleganckim opakowaniu,

· kalendarze – szczególnie trafione pod koniec roku,

· kubek lub zestaw filiżanek,

· materiałowe torby – pozostające w nurcie eko, trwałe i niejednokrotnie bardzo efektowne,

· parasole.

Oczywiście, możliwości są znacznie szersze. Niejednokrotnie producent breloków reklamowych i innych gadżetów jest w stanie zaproponować indywidualne rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gadżety reklamowe?

Nie można zapomnieć o tym, że gadżety reklamowe stanowią odbicie wizerunku firmy, dlatego podczas doboru trzeba postawić na jakość. Ostatecznej decyzji nie powinno się pozostawiać przypadkowi. Rachunek ekonomiczny nie powinien wymuszać niskiej jakości. Klienci z pewnością docenią skromniejsze, ale za to solidniejsze i użyteczne prezenty. Dobrze, jeśli przedmiot będzie kojarzył się z działalnością marki lub nawiązywał do niej wizualnie. Powinien odpowiadać na potrzeby klienta, gdyż tylko wtedy wywoła pozytywne skojarzenia.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*