Reklama

„Bombę” w Wełnowcu podłożyła mała dziewczynka? Policja wyklucza tę wersję

Ewakuacja mieszkańców z budynków przy ul. Kotlarza. Fot. Rafał Komorowski.

Łukasz Kądziołka
Policja twierdzi, że to tylko dziecięca fantazja i wersja małej dziewczynki nie będzie rozpatrywana w trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia. Sandra przekonuje jednak, że to ona zostawiła walizkę pod jednym z bloków przy ul. Kotlarza, co postawiło na nogi policję, antyterrorystów, pirotechników, straż pożarną, pogotowie i gazowników.

Wydarzenia ze środowego wieczoru relacjonowaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, policja została zaalarmowana przez jednego z mieszkańców, że pod balkonem bloku przy ul. Kotlarza leży podejrzana walizka. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Ostatecznie walizka okazała się niegroźna, ale została zneutralizowana.

Jaka bomba? – śmiali się mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Agnieszki, z którymi rozmawialiśmy na miejscu akcji – To była walizka z hasioka – tłumaczyli mężczyzna i kobieta, którzy akurat siedzieli na ławce za kamienicą. Zawołali Sandrę. Dziewczynka ma na oko 8-10 lat. Opowiedziała, że sama zaniosła walizkę pod balkon. Jakiś czas po tym na miejscu pojawiło się dużo policjantów. – Ja się tylko bawiłam – śmieje się dziewczynka. Dorośli zaczęli się sprzeczać czy pójść powiedzieć o tym policjantom, którzy rozpoczęli w tym momencie przygotowania do detonacji walizki. Ostatecznie nie poszli, a chwilę później mieszkańcy bloków przy ul. Kotlarza mogli już wrócić do siebie. Zapytaliśmy policję o wersję dziewczynki. Okazuje się, że funkcjonariusze też słyszeli tę historię od mieszkańców w trakcie akcji. Jednak nie będą jej brali pod uwagę przy wyjaśnianiu sprawy. – Rzeczy, które znajdowały się w walizce wskazują na to, że uda nam się znaleźć jej właściciela – mówi st. post. Klaudia Jaskólska z KMP w Katowicach. W środku miały być rzeczy osobiste. Poza tym nic nie wskazywało, że walizka była „z hasioka”. Jeśli policjantom uda się dotrzeć do właściciela, będą starali się wyjaśnić w jaki sposób bagaż znalazł się pod balkonem bloku przy ul. Kotlarza 7. Na pytanie dlaczego policyjne procedury nakazują wysadzenie bagażu, który został wcześniej przeszukany i znaleziono w nim rzeczy właściciela, odpowiemy w osobnym artykule.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*