Reklama

Bilety na Fryderyki 2019 w Katowicach są już dostępne

Źródło: http://zpav.pl.

Redakcja
Fryderyki 2019 zostaną rozdane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ruszyła sprzedaż biletów na gale i imprezę.

Jubileuszowa edycja Fryderyków odbędzie się w Katowicach. Po raz pierwszy w 25-letniej historii nagroda nie zostanie rozdana w Warszawie. Gala muzyki rozrywkowej i jazzowej zaplanowana została na 9 marca w MCK, a 12 marca w NOSPR statuetki otrzymają twórcy muzyki poważnej. Zdaniem organizatorów Fryderyków, Katowice to miasto przyjazne.  – Chodzi o atmosferę, o współpracę z urzędem miasta i władzami, ale również obiekty – mówi Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video – organizatora Fryderyków.

Po raz pierwszy fani będą mogli uczestniczyć w obu galach. Widownia przygotowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ma pomieścić ok. 6 tys. osób. Oprócz uroczystości będzie też pierwszy festiwal muzyczny. On odbędzie się 10 marca w MCK-u. W ciągu tygodnia ma zostać podany szczegółowy program imprezy. Jednak organizatorzy już teraz zapowiadają, że na scenie nie zabraknie największych gwiazd polskiej muzyki. Władze Katowic są zadowolone, że organizatorzy postanowili przenieść tu Fryderyki. Jak powiedział nam Marcin Krupa, prezydent Katowic, na razie nie były prowadzone rozmowy dotyczące kolejnych edycji najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce. – Zobaczymy po tym pierwszym wydarzeniu, jak to wszystko zadziała. Czy rzeczywiście, tu jest dobry klimat dla tego typu imprezy. Nam oczywiście zależy, bo miasto Katowice jest miastem muzyki, a Fryderyki w tej kategorii są rozdawane – mówi prezydent.

Miasto na organizację Fryderyków wyda ok. 400 tys. zł z budżetu Miasta Ogrodów, a poza tym musi zapewnić obydwa obiekty na czas wydarzenia, czyli Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Już teraz można kupić bilety na dwa pierwsze dni Fryderyków – galę muzyki rozrywkowej i jazzowej oraz festiwal muzyczny. Ceny na festiwal rozpoczynają się od 69 zł, a na galę – od 79 zł. Najdroższe wejściówki kosztują 199 zł. Bilety można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*