Reklama

Bilety Kolei Śląskich można kupić w kolejnej aplikacji, ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej

Ł. K.
Nowy kanał sprzedaży Kolei Śląskich. Bilety regionalnego przewoźnika są od dzisiaj dostępne w kolejnej aplikacji mobilnej. Jednak kupowanie biletu niekoniecznie będzie przebiegało sprawniej.

Choć na dworcu w Katowicach często widać długie kolejki do kas czy automatów biletowych, to wiele osób nie kupuje już biletów w tradycyjnej, papierowej wersji. Jest kilka opcji, z których mogą skorzystać podróżni. Od dłuższego czasu bilety dostępne są na stronie internetowej przewoźnika, w systemie e-KŚ i aplikacjach mobilnych. Oprócz firmowej aplikacji przewoźnika, korzystającej z silnika strony e-podróżnik.pl, są też – mPay, w której sprzedaż ruszyła w zeszłym roku i dostępny od kilku lat Skycash. Dzisiaj do tych aplikacji dołączyła też Bilkom Bilety. To oprogramowanie spółki PKP Informatyka umożliwiające zakup biletów regionalnych przewoźników, ale również PKP Intercity.

Oprócz biletów jednorazowych będzie można kupić oferty Wspólnego Biletu na połączenia realizowane pociągami Kolei Śląskich. Nie trzeba się logować, żeby skorzystać z aplikacji i strony internetowej Dodatkowo można od razu zakupić bilet na bagaż, przewóz zwierzęcia i przewóz roweru. Płatność jest możliwa za pomocą BLIK, kart płatniczych i systemów bankowych. Kolejna opcja zakupu biletu może być dobrą wiadomością dla podróżnych. Jednak może być też problemem z zakupem dla osób, które będą to chciały zrobić zaraz przed podróżą. Zgodnie z regulaminem zakupu biletów Kolei Śląskich w aplikacji i na stronie bilkom.pl, najwcześniej bilet da się nabyć 30 dni przed terminem odjazdu, a najpóźniej na 15 minut przed planowanym terminem podróży. Przy próbie zakupu w ciągu mniej niż 15 minut pojawia się komunikat „Niedotrzymany termin zakupu”.

Aplikacja jest dostępna zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS. W sklepie Google Play ma ocenę 1,9 na 5 gwiazdek.


Tagi:

Komentarze

  1. Bogumił 15 czerwca, 2022 at 3:07 pm - Reply

    Podwyżka cen biletów z 6 do 11 zł na linii Oświęcim-Katowice odbiła wam się czkawką. Pociągi prawie puste. W ramach biletu ZTM za 11 zł mam bilet dobowy autobusowy/tramwajowy na wszystkie linie i miasta w obrębie metropolii.

Dodaj komentarz

*
*