Reklama

Biegacze jak świetliki. Setki osób pobiegną nocą przez Park Śląski

Bieg dla Słonia 2019, fot. Kasia Zaremba.

Redakcja
Po ciemku i z czołówkami na głowie około 1 tys. osób pobiegnie alejkami Parku Śląskiemu. Po raz 10. odbędzie się „Bieg dla Słonia”. To darmowa impreza na cześć znanego himalaisty.

„Bieg dla Słonia” wpisał się już na stałe w kalendarz biegowych wydarzeń w regionie. Nic dziwnego, bo to będzie jubileuszowa edycja imprezy  w Parku Śląskim. Po raz dziesiąty biegacze oddadzą hołd śląskiemu himalaiście. Artur Hajzer, ps. Słoń, był śląskim himalaistą, który zdobył 7 ośmiotysięczników. Wspinał się m.in. z Jerzym Kukuczką oraz Krzysztofem Wielickim. Był współtwórcą dwóch marek produkujących sprzęt turystyczny – Alpinus i HiMountain. Zginął 7 lipca 2013 roku w trakcie odwrotu z Gaszerbrumu I. Jego pogrzeb odbył się 24 lipca w archikatedrze w Katowicach. Od tamtej pory, raz w roku, biegacze spotykają się w Parku Śląskim.

W piątek, 17 czerwca, ponownie biegacze będzie mieli do pokonania 7-kilometrową trasę. Start i metę zaplanowano na Stadionie Śląskim (brama 4). Uczestnicy przebiegną alejkami Parku Śląskiego z latarkami-czołówkami. Podczas startu wszystkie światła zostają wyłączone, a później na parkowych alejkach można zobaczyć setki poruszających się światełek. Udział w biegu jest bezpłatny i każdy może zarejestrować się na miejscu w biurze zawodów od 20.00 do 21.50. „Bieg dla Słonia” rozpocznie się o godz. 22.00. W Biegu może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie z opiekunami. Impreza jest bezpłatna i ma charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja ani pomiar czasu. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*