Reklama

Bicie rekordu Guinessa w Katowicach, czyli szachowy maraton

Ł. K.
Dwóch zawodników spróbuje pobić rekord Guinessa. Chcą rozegrać najdłuższy maraton szachowy na świecie. Na dwa dni Spodek stanie się areną dla szachistów. Do Katowic przyjedzie ich ponad 1400. W trakcie Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych do wygrania będą 32 tys. euro.

Trzy dni rozgrywek szachowych w Katowicach. W Spodku będzie można zobaczyć Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na zawody zarejestrowało się już ponad 1400 szachistów z 40 krajów. Oprócz walki o mistrzostwo, rozegrany zostanie najdłuższy maraton szachowy, a przynajmniej takie są plany. Dwóch zawodników, Jacek Gajewski z Katowic i Wojciech Waruga z Czerwionki-Leszczyn, spróbuje pobić rekord Guinessa. Jak na razie najdłuższy maraton szachowy trwał 48 godzin. W Spodku szachiści zamierzają grać 50 godzin bez przerwy. Zgodnie z wyliczeniami, gracze mogą rozegrać od 800 do 1000 partii, czyli ok. 40 tys. ruchów. – Wyzwanie to zada kłam stereotypowi, że szachy to gra nie wymagająca tężyzny fizycznej, a jej gracze nie muszą mieć kondycji – mówi Jacek Gajewski, jeden z zawodników, który spróbuje pobić rekord Guinessa. Pan Jacek na co dzień uczy w Szkole  Podstawowej nr 62 im. Józefa Kocurka w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia szachowe dla najmłodszych. Próba bicia rekordu rozpocznie się o godz. 10 w piątek i ma potrwać do godz. 12 w niedzielę.

Początek Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w piątek o godz. 9, a całe zawody potrwają do niedzieli, do godz. 18.30. Pula nagród w mistrzostwach to 32 tys. euro.


Tagi:

Komentarze

  1. Jerzy Konikowski 15 grudnia, 2017 at 8:14 pm - Reply

    Trzymam kciuki za ustanowienie rekordu!

Dodaj komentarz

*
*