Reklama

Biało-czerwony pochód i defilada. Będą utrudnienia w centrum Katowic

Redakcja
Dwie okazje do świętowania w Katowicach. Dzisiaj Święto Konstytucji i 101. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Ulicami miasta przejdzie biało-czerwony pochód i będzie defilada.

Dzisiaj nie tylko obchody święta narodowego z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. To również data wybuchu III Powstania Śląskiego. W 2022 roku przypada 101. rocznica tego wydarzenia. Dlatego o godz. 10.00 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przedstawiciele przedstawiciele władz rządowych i samorządowych złożyli wieńce. Pół godziny później, o 10.30 w Archikatedrze Chrystusa Króla, metropolita katowicki odprawi mszę świętą w intencji ojczyzny. Następnie jej uczestnicy razem ze służbami mundurowymi, pocztami sztandarowymi przejdą Wita Stwosza, Kochanowskiego i Jagiellońską. Biało-czerwony pochód zakończy się na pl. Sejmu Śląskiego. Tam odbędzie się uroczysty apel z okazji święta i zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. Uroczystości zakończy defilada służb mundurowych.

W trakcie wydarzenia trzeba liczyć się z utrudnieniami. Policja będzie kierowała objazdami. Zamknięte mogą być chwilowo ulice w rejonie pl. Sejmu Śląskiego. W godzinach od 10.00 do  15.00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany tras będą dotyczyły linii nr 12, 51, 110, 672, 674, 910, 154, 600, 900, M22. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki Katowice Jagiellońska, Katowice Powstańców Przychodnie, a przystanki Katowice Plac Miarki i Katowice Andrzeja Dworzec nie będą obsługiwane przez linię 672. Więcej o utrudnieniach dla pasażerów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*