Reklama

Biała sobota w Giszowcu. Będzie można bezpłatnie się przebadać

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Przychodnia Bracka Staszic (ul. Mysłowicka) organizuje w sobotę 15 czerwca bezpłatne profilaktyczne badania i konsultacje. A ponadto w godzinach od 9:00 do 14:00 doradcy NFZ będą udzielali informacji o programach profilaktycznych, opowiedzą o korzyściach wynikających z korzystania z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) czy wyrobią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Na ponad 20 stanowiskach zespół medyczny przychodni oraz zaproszeni partnerzy umożliwią skorzystanie z wielu badań, konsultacji i zabiegów, m.in. EKG, diagnostyki zaćmy i jaskry, USG jajników, badania pojemności i wydolności płuc, USG tarczycy, badania słuchu, glukozy we krwi, konsultacji dietetycznych, pomiarów poziomu ciśnienia.

Dodatkowo będzie można dostać zaproszenia na badania laboratoryjne do wykorzystania w ciągu miesiąca, m.in. na  markery nowotworowe, lipidogram.

Na pacjentów czekać będą też fizjoterapeuta i podolog.

Z kolei dzieciom będzie można wykonać badania USG jamy brzusznej (do 13. roku życia), badania USG przezciemiączkowe główki (do 13. miesiąca życia), badania słuchu. Będą też konsultacje z lekarzem pediatrą, porady podologa, warsztaty pt. Jak zostać młodym medykiem.

Do odbioru będą zaproszenia na badania laboratoryjne do wykorzystania w ciągu miesiąca m.in. witamina D, borelioza.

Przez cały czas trwania białej soboty działał będzie punkt informacyjny NFZ, umożliwiający wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz założenie Internetowego Konta Pacjenta, a także punkt edukacyjny Państwowej Inspekcji Sanitarnej z pomiarami tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo, na stoisku NFZ będzie można zapoznać się z profilaktycznymi programami zdrowotnymi realizowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zasięgnąć informacji o leczeniu sanatoryjnym, wykonać analizę składu ciała, a także zapoznać się z portalem Diety NFZ, który oferuje bezpłatne 28-dniowe, zbilansowane plany żywieniowe.

Osoby borykające się z bólem kręgosłupa, barku czy bioder uzyskają pomoc w instalacji aplikacji Moje Fizjo+, której celem jest złagodzenie tych dolegliwości poprzez propozycje zestawów ćwiczeń poprawiających elastyczność i siłę mięśni.

Na część badań wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o Białej Sobocie w Przychodni Brackiej Halemba można uzyskać na stronie www.uniabracka.pl lub dzwoniąc bezpośrednio pod nr tel. 32 255 28 56.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*