Reklama

Bezpłatny kurs na motorniczego czeka. Tramwaje Śląskie szukają też innych pracowników

Redakcja
Tramwaje Śląskie zatrudnią kolejnych motorniczych. To bardzo popularna oferta. Zgłasza się  wiele osób, które chcą jeździć tramwajem. Jednak spółka rekrutuje też pracowników fizycznych.

Motorniczy ponownie poszukiwany w Tramwajach Śląskich. Ostatnia rekrutacja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Zgłosiło się 90 osób, choć w kursie jednorazowo może brać udział maksymalnie 12 osób. Ostatecznie do kursu, który jest bezpłatny pod jednym ważnym warunkiem, przystąpiło 10 osób.
Teraz Tramwaje Śląskie ponownie szukają chętnych do pracy. Jazdy tramwajem może nauczyć się każdy. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej zawodowe. Kurs na motorniczego kosztuje około 6200 zł. Żeby za niego nie zapłacić, trzeba, po jego zakończeniu, przepracować w Tramwajach Śląskich trzy lata. Jeśli ktoś odejdzie wcześniej albo firma pożegna go przed upływem tego okresu, wówczas opłata za kurs naliczana jest proporcjonalnie (1/3 za każdy rok).
Po zdaniu egzaminu wyłonione osoby rozpoczną pracę na torach. Podstawowe wynagrodzenie jest różnorodne. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnio wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia wzrasta zazwyczaj do 4000 zł brutto. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.
Kurs na motorniczego trwa 3 miesiące. Podobnie jak w poprzednim naborze, spółka chce zatrudnić maksymalnie 12 motorniczych. Ich szkolenie powinno rozpocząć się 8 kwietnia.
Dokumenty (podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych) należy przesyłać na adres: [email protected] do 4 marca. Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.

Nie tylko motorniczy są poszukiwani. Tramwaje Śląskie chcą zatrudnić również pracowników fizycznych, m.in. tokarza, ślusarza, spawacza czy montera. Wszystkie aktualne oferty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*