Reklama

Bezpłatne lodowisko na Rynku w Katowicach jest już otwarte

Redakcja
Na katowickim Rynku działa już lodowisko. Każdy może korzystać z bezpłatnych ślizgawek. Jest też wypożyczalnia sprzętu, a najmłodsi mogą skorzystać z pingwinków.

Kilka tygodni temu na Rynku w Katowicach zaczęło powstawać lodowisko. Jak co roku, przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego, stanęło przy Skarbku. Przez dłuższy czas łyżwiarze nie mogli korzystać z obiektu, bo trzeba było czekać na odpowiednią pogodę. Dzięki niższym temperaturom w ostatnich dniach udało się dokończyć mrożenie tafli. Jest ona już gotowa do jazdy.
W weekend sporo osób skorzystało już z lodowiska. Tafla ma wymiar 20 x 20 metrów. Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 8.00-22.00. Na tafli może się ślizgać maksymalnie 50 osób. Każdy może korzystać z lodowiska na Rynku w Katowicach bezpłatnie. Przy obiekcie działa wypożyczalnia. Za godzinę korzystania z łyżew trzeba zapłacić 5 zł, tyle samo kosztuje wypożyczenie kasku. Dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na lodzie, dostępne są pingwinki do nauki jazdy. Ich wypożyczenie kosztuje 10 zł za godzinę. Lodowisko będzie prawdopodobnie otwarte do końca lutego, ale wszystko zależy od pogody.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*