Reklama

Będzie zmiana prezesa w GKS Katowice

Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowy prezes GKS Katowice Marcin Janicki (w głębi) będzie musiał odejść ze stanowiska.

Grzegorz Żądło
W piątek zakończyło się przerwane na tydzień posiedzenie Rady Nadzorczej GKS Katowice. Zakończyło się właściwie niczym. Zatwierdzony został jedynie wybór nowego dyrektora sportowego, którym został Robert Góralczyk. W poniedziałek odbędzie się kolejne posiedzenie rady, podczas którego mają nastąpić zmiany w zarządzie.

Po spadku GKS-u do trzeciej ligi (z nazwy drugiej) władze Katowic nie mają koncepcji kto i jak ma dalej prowadzić klub. Prezydent nie chce już w GKS-ie Marcina Janickiego i jego dymisja wydaje się przesądzona. Problem w tym, że nikt sensowny nie garnie się, żeby pokierować klubem. Dlatego miasto gra trochę na czas. Tym razem władze Katowic dały sobie dodatkowe dwa dni. Dzisiejsze posiedzenie rady nadzorczej nie mogło doprowadzić do zmian w zarządzie, bo nie było wszystkich członków rady, a jest to potrzebne do zmiany porządku obrad. Dlatego w poniedziałek odbędzie się kolejne posiedzenie. Tym razem w porządku obrad znalazł się punkt o zmianach w zarządzie. – Tak naprawdę nikt nie wie kto ma zostać nowym prezesem. Wygląda na to, że władze miasta też tego jeszcze nie wiedzą – mówi nasz informator. Skoro jednak w poniedziałek Rada Nadzorcza zajmie się zmianami w zarządzie, to do tej pory ktoś już powinien zostać wytypowany na prezesa. Jeden z mocnych kandydatów już odmówił.

Na razie zatwierdzony został wybór Roberta Góralczyk na dyrektora sportowego. Wcześniej trenerem GKS-u został Rafał Górak.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*