Reklama

Będzie więcej zieleni w centrum Katowic

Ul. Stalmacha.

Grzegorz Żądło
W kilku miejscach centrum Katowic trawniki rozjeżdżone przez nielegalnie parkujące samochody znów się zazielenią. To efekt głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Projekt lokalny „Trawniki bez samochodów”, któremu patronował portal Katowice24.info, zdobył 348 głosów i będzie realizowany w przyszłym roku. Naszą ideą było przywrócenie zieleni w miejscach, w których została ona zniszczona przez nielegalnie parkujące samochody. Wybraliśmy trzy miejsca. Najgorsza sytuacja jest obecnie na ul. Stalmacha. Kierowcy, głównie spoza Katowic, zrobili sobie tu parking niemal z każdego zieleńca. Klepiska straszą po obu stronach drogi. To się zmieni. Podobnie jak na ul. Przemysłowej, przy CH Belg. Trzecim wybranym przez nas miejscem jest trójkątny zieleniec przy ul. Sądowej (przy wyjeździe z Pl. Wolności).

Nie jesteśmy tacy naiwni, żeby sądzić, że posianie bądź wyłożenie nowej trawy z rolki załatwi sprawę. Dlatego w naszym wniosku zaznaczyliśmy, że trawniki muszą zostać zabezpieczone przed ponownym zniszczeniem za pomocą słupków, ozdobnych kamieni, bądź nasadzeniem drzew lub krzewów. Sprawa zostanie jeszcze skonsultowana z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, który będzie realizował projekt.

Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się naszym pomysłem i poparli go swoimi głosami. Cieszymy się, że wielu ludziom zależy na tym, żeby Katowice były coraz bardziej zielone.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*