Reklama

Będzie więcej połączeń Kolei Śląskich. Metropolia dokłada kilka milionów

Ł. K.
Nowe kursy w nowym rozkładzie Kolei Śląskich. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ponownie wyłożyła pieniądze na dodatkowe kursy. Pasażerowie skorzystają z nich już w tym tygodniu.

W niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Koleje Śląskie od 15 grudnia zwiększają liczbę połączeń. Pociągów będzie więcej o 10% w stosunku do aktualnego rozkładu. Prawie połowę z tych dodatkowych kursów sfinansuje metropolia.- Idziemy w stronę utworzenia Kolei Metropolitalnej. Wzrost liczby połączeń między miastami w oparciu o istniejącą infrastrukturę to pierwszy etap tworzenia tego systemu – mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.
To nie pierwszy raz, gdy GZM wykłada pieniądze na połączenia regionalnego przewoźnika. Do tej pory metropolia zapewniała 15 połączeń Kolei Śląskich. Na ten cel przeznaczyła 1,2 mln zł. Teraz ze swojego budżetu przekaże 6 mln zł. Łącznie to ponad 40 połączeń.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koleje Śląskie przestaną się rozwijać, jeśli nie będzie nowych torów

Najwięcej sfinansowanych przez GZM pociągów pojedzie na trasie Gliwice-Katowice (16 pociągów). Poza tym sześć dodatkowych kursów zostanie uruchomionych pomiędzy Katowicami a stacją Tychy Lodowisko. Nowością będą też dwa połączenia na trasie Katowice-Mikołów-Katowice. Pozostałe pociągi to: Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Gliwice (9 połączeń) Sosnowiec Główny-Gliwice (2 połączenia), Tychy Lodowisko-Sosnowiec (4 połączenia) i Tychy Lodowisko-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice (1 połączenie).

Poniżej pełna tabela dodatkowych połączeń wraz z godzinami odjazdów i przyjazdów oraz terminami kursowania (1-7 – kursuje codziennie; C – kursuje w soboty, niedziele i święta; D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt).

Więcej o nowym rozkładzie można przeczytać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*