Reklama

Będzie nowy wyjazd z os. Tysiąclecia na ul. Chorzowską

Ł. K.
Nowy wyjazd z os. Tysiąclecia powstanie w miejscu już istniejącej drogi. Krótki odcinek połączy jedną z osiedlowych ulic z ul. Chorzowską. Jeszcze w tym roku wykonany zostanie projekt.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju miasta omawiane były postępy i plany inwestycji drogowych w mieście. Jedna z nich to stworzenie dodatkowego wyjazdu z os. Tysiąclecia na ul. Chorzowską. Skorzystają z niego głównie osoby, które w tym miejscu mają garaż. Chodzi o ul. Henryka Brodatego, która biegnie przy nowej inwestycji mieszkaniowej, czyli tzw. Czterech Wieżach. W wąską ulicę można wjechać od dwóch stron, od ronda Sławika i od ul. Chorzowskiej. Natomiast nie można nią wyjechać na ul. Chorzowską. Dlatego służy głównie jako dojazd do bloków i garaży. Miasto chce połączyć ul. Henryka Brodatego z ul. Chorzowską. W tym celu konieczna będzie przebudowa krótkiego odcinka ulicy, który teraz służy jako zjazd z ul. Chorzowskiej. Zakręt pomiędzy inwestycją Activ Investment a „kukurydzami” zostanie poszerzony. Dzięki temu kierowcy będą mogli nie tylko zjechać z ul. Chorzowskiej, ale również wyjechać z os. Tysiąclecia w kierunku centrum Katowic. W tym roku powstanie projekt przebudowy, a na zmiany trzeba będzie jeszcze poczekać. – Realizacja w przyszłym roku jest możliwa do wykonania – mówi  Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM. Nie wiadomo jeszcze ile dokładnie będą kosztowały prace na os. Tysiąclecia. Na razie MZUiM zabezpieczył na ten cel 400 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

 1. AAA 17 listopada, 2017 at 5:12 pm - Reply

  Osiedle i ul Chorzowską swego czasu projektowali urbanisci i architekci. Teraz dobre rozwiązania są psute przez UM na wniosek inwestora. Wyjazd z ActiveIwestement jest zapewniony poprzez rondo Sławika i światła (czyli bezpieczne włączanie sie do ruchu). Ideą ulic głownych jest to ze redukujemy a nie zwiększamy liczbę wjazdów i wyjazdów czyli miejsc potencjalnie kolizyjnych. Obecnie na ciągu ul Chorzowskiej mamy podwyższenie prędkości w terenie zabudowanym do 60km/h (do 2015 było 80km/h ale pan Godlewski – prezez parku zawnioskował bo podobno mu samochody za bardzo hałasowały).
  Nie idzmy nomen-omen tą drogą :0

  Remont i poszerzenie ul Brodatego jak najbardziej TAK – ale zdecydowanie NIE dla budowy wyjazdu (ów)

 2. Tom 17 listopada, 2017 at 2:43 pm - Reply

  Logicznym by było, żeby koszty tej przebudowy pokrył deweloper.

 3. Marian 17 listopada, 2017 at 2:00 pm - Reply

  Fajny mi wyjazd tylko w lewo ?

 4. fred 17 listopada, 2017 at 12:29 pm - Reply

  ulicę HB też zmodernizują? Bo to co jest to masakra

Dodaj komentarz

*
*