Reklama

Będzie nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach

Zdjęcie: www.mosir.katowice.pl

Grzegorz Żądło
Stanisław Wąsala nie jest już dyrektorem Miejskiego Ośrodka i Rekreacji w Katowicach. Tymczasowym dyrektorem został Romuald Oryńczak. Niedługo ma zostać rozstrzygnięty konkurs na nowego szefa MOSiR-u.

Stanisław Wąsala został dyrektorem katowickiego MOSiR-u na początku 2004 roku, kiedy zastąpił odchodzącą na emeryturę Justynę Nawrot. Najpierw był pełniącym obowiązki, potem już pełnoprawnym dyrektorem. Teraz sytuacja się powtarza, tyle, że to on, w wieku 73 lat, odchodzi na emeryturę. Ma to nastąpić w czerwcu, chociaż już od lutego 2020 roku Wąsala nie jest dyrektorem MOSiR. Obecnie jest w ośrodku głównym specjalistą. Obowiązki dyrektora pełni Romuald Oryńczak, ale on, z przyczyn formalnych, nie mógł brać udziału w naborze na nowego dyrektora MOSiR.

Stanisław Wąsala.

Ten został ogłoszony 7 kwietnia. Chętni mogli składać swoje aplikacje do 24 kwietnia. Z naszych informacji wynika, że zgłosiło się 7 osób. Obecnie trwa analiza dokumentów złożonych przez kandydatów. Do naboru zgłosili się m.in. obecni pracownicy MOSiR-u.

Wymagania, jakie postawił przed chętnymi urząd miasta, to m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane kierunki lub specjalności: zarządzanie, turystyka, ekonomia, finanse, prawo, zarządzanie sportem, minimum 5-letni staż pracy, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym, dobra znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz przepisów dotyczących procedur administracyjnych, dobra znajomość przepisów: ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, ustawy Prawo zamówień publicznych, ustawy o sporcie, ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, podstawowa znajomość przepisów ustawy o gospodarce komunalnej, biegła umiejętność obsługi programów pakietu MS Office.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*