Reklama

Będzie dodatkowe połączenie z Podlesia do Katowic

Szymon Kosek
W Katowicach-Podlesiu zatrzyma się pociąg pospieszny ze Zwardonia. Ma uzupełnić lukę w rozkładzie między godz. 7 a 8.

Pociąg pospieszny KŚ “Magurka” będzie stawał w Podlesiu o godz. 7.48, a do Katowic dotrze o 8.02. Z połączenia będzie można korzystać od 7 listopada.

Zmiana jest efektem czwartkowego spotkania przewodniczącego Rady Jednostki Pomocniczej w Podlesiu, Jacka Szymika-Kozaczko z prezesem Kolei Śląskich Wojciechem Dingesem i zespołem odpowiedzialnym za rozkład jazdy.

PRZECZYTAJ: Zamiast pociągu do Katowic – pociąg do Nicei

Po październikowej korekcie rozkładu jazdy Kolei Śląskich na przystanku Katowice-Podlesie w godzinach 7-8 nie zatrzymywał się żaden pociąg jadący w kierunku Katowic. Wynikało to z remontów prowadzonych na odcinku Mąkołowiec-Katowice Ligota. Rada Jednostki Pomocniczej w Podlesiu wysłała do przewoźnika pismo, w którym domagała się dodatkowego pociągu ok. 7:30. – Jesteśmy zadowoleni, że temat został poruszony i nastąpiła pewna poprawa, ale z utęsknieniem czekamy na 11 grudnia, kiedy zostaną przywrócone pozostałe pociągi do Katowic – komentuje decyzję Kolei Śląskich Szymik-Kozaczko.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Koleje Śląskie tłumaczyły wtedy, że pomiędzy 7 i 8 rano priorytet na torach ma pociąg relacji Moskwa-Nicea.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*