Reklama

Będą kolejne “Lokale na kulturę”. Miasto rozstrzygnęło konkurs

Redakcja
Tylko 11 ofert wpłynęło na wynajem 5 nieruchomości w programie “Lokal na kulturę”. Jednego lokalu nikt nie chciał, a w jednym przypadku komisja nie zaakceptowała żadnej ze złożonych ofert.

“Lokal na kulturę” to program, który umożliwia tańszy niż na komercyjnym rynku wynajem lokalu użytkowego. W zamian oferenci muszą zaproponować działalność kulturalną. W lokalu mogą też prowadzić sprzedaż swoich produktów i usług, ale dochody z niej muszą być przeznaczone na działalność podstawową.

W rozstrzygniętej w piątek kolejnej edycji programu, komisja wybrała 3 oferty. Przy ul. Andrzeja 1 ma powstać “centrum kultury cyfrowej dla najmłodszych (nauka dzieci twórczego korzystania z nowych technologii m.in. zajęcia z podstaw programowani, grafiki komputerowej, social mediów oraz przedsiębiorczości) oraz studio IT (projektowanie gier, stron internetowych, aplikacji szkoleniowych opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości). Tę inicjatywę ma realizować Little Bit Academy Dominik Koziarski.

Przy ul. Koszalińskiej 18 ma powstać “miejsce wydarzeń kulturalnych audiowizualnych, muzycznych oraz wystaw (m.in. rozgrywek intelektualnych PubQuiz, koncertów, spotkań literackich, pokazów filmowych. wystaw prac artystów, rozgrywek gier planszowych i video) oraz klubokawiarnia. Ma się tym zająć Spółdzielnia Socjalna Honolulu.

Z kolei przy ul. Przedwiośnie 4a Fundacja Konsek Kultury planuje realizację projektu “Scena za szybą”. W planach jest organizacja wydarzeń kulturalnych (m.in. koncertów muzyki kameralnej, wernisaży, pokazów filmowych) oraz kursów i warsztatów muzycznych. Do tego kawiarnia i sala prób dla muzyków z mini studiem nagrań.

Nikt nie złożył oferty na lokal przy ul. Wiosny Ludów 39. Z kolei na wynajem lokalu przy ul. Kochanowskiego 11 było 5 ofert, ale komisja nie wybrała żadnej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*