Reklama

Bazylika w Panewnikach i klasztor zamknięte. Ojcowie przebywają na kwarantannie

G. Ż.
Jak poinformował ojciec Alan Rusek, proboszcz parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, zarówno bazylika, jak i klasztor zostały zamknięte do odwołania. Powodem jest koronawirus.

Decyzją sanepidu, co najmniej do 22 października będziemy przebywać na kwarantannie, a bazylika i klasztor będą zamknięte. Przykro nam, że w niedzielę wierni nie będą mogli wejść do naszego kościoła, ale wszyscy rozumieją zapewne jaka jest sytuacja – powiedział nam proboszcz.

Nie informuje o szczegółach odnośnie zachorowań wśród zakonników, ale potwierdza, że wśród braci są już potwierdzone przypadki zakażeń. – Jesteśmy dużą wspólnotą. Było właściwie pewne, że prędzej czy później również i u nas pojawi się koronawirus. Zachowujemy środki ostrożności, ale przy liczbie zakażeń wokół, to jak widać, nie wystarcza – tłumaczy o. Rusek.

Bazylika i klasztor w Panewnikach są zamknięte od soboty 17 października. Nagłe sprawy duszpasterskie należy załatwiać bezpośrednio z proboszczem parafii (nr tel. paraf.: 32 2021444, mail: [email protected] ). Wszystkie zamówione msze św., również gregoriańskie, są odprawiane na bieżąco bez udziału wiernych. Kancelaria w czasie trwania kwarantanny również będzie zamknięta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*