Reklama

Trwa budowa miejskich basenów. Najszybciej prace idą przy ul. Kościuszki

Ł. K.
W Katowicach trwa budowa trzech miejskich basenów. Wielomilionowe inwestycje zostaną otwarte później niż zakładano. Wykonawcy dwóch obiektów nie mają opóźnień. Z kolei firma budująca basen w Zadolu realizuje roboty zgodnie z nowym harmonogramem.

Przy ul. Konnej, ul. Wczasowej i ul. Kościuszki powstają miejskie baseny. Na początku był problem z wybraniem wykonawcy jednego z basenów. To dlatego w Parku Zadole budowa rozpoczęła się dwa meisiące póniej niż w pozostałych dwóch lokalizacjach. Wynik przetargu nie spodobał się firmie Erbud z Rybnika, która ostatecznie – dzięki decyzji Krajowej Izby Odwoławczej podpisała umowę z miastem. Niedawno informowaliśmy o tym, że Erbud nie jest w najlepszej sytuacji finansowej i władze Katowic rozważają zmianę wykonawcy. Do tego jednak nie doszło.

PRZECZYTAJ TEŻ: Problemy na budowie basenu w Zadolu. Miasto rozważa zmianę wykonawcy

Jak poinformowało nas biuro prasowe UM Katowice, harmonogram prac na placu budowy przy ul. Wczasowej został zaktualizowany. Do tej pory w tej lokalizacji widać najmniej postępyów ale w końcu udało się wzmocnienić i ustabilizować podłoże, więc Erbud mógł zacząć roboty budowlane. Nie tylko na budowie basenu w Ligocie był problem z podłożem. Jednak w Brynowie i Burowcu wykonawcy poradzili sobie dużo sprawniej. Zwłaszcza przy ul. Kościuszki widać już efekty prac. Jeszcze do końca tego roku zakończą się roboty nad konstrukcją żelbetową. Poza tym montowana jest konstrukcja dachu i kanalizacja pod posadzkami. Cała sieć wodno-kanalizacyjna jest wykonana w 40%. Pracownicy stawiają też pierwsze murowane ściany. Nieco dłużej, bo do połowy stycznia, potrwają prace żelbetowe na placu przy ul. Konnej. Wkrótce mają zostać dostarczone pierwsze elementy drewnianej konstrukcji dachu. Zamknięto już całkowicie prace nad fundamentami. Wszystko wskazuje na to, że nie powinno być już kolejnych poślizgów w zakończeniu wszystkich trzech inwestycji. Prace budowlane trwają, mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych. Na razie żaden z wykonawców nie podpisał aneksów o zmianie terminu robót.

PRZECZYTAJ TEŻ: Poważny problem na budowie miejskich basenów. Będą droższe i zostaną otwarte później

Pierwotnie baseny w Brynowie i Burowcu miały być gotowe wiosną 2019 roku. Wiadomo już jednak, że prawdopodnie budowa wszystkich trzech obiektów zakończy się dopiero w 2020 roku. Poza tym miasto zapłaci za nie 82,4 mln zł zamiast 77 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*