Reklama

Bądź sprytny. Zrób to bez wychodzenia z domu!

Grzegorz Żądło
Wraz z nadejściem pandemii w naszym życiu zmieniło się bardzo wiele. Osoby, które do tej pory broniły się przed płatnościami bezgotówkowymi, obecnie posługują się na co dzień kartami. Zakupy stacjonarne zamieniliśmy na te online. Wychodzenie do kina zastąpiły platformy streamingowe. Nic więc dziwnego, że również w kwestii formalności nastąpił ogromny przełom. Sprawdź, co załatwisz w 2021 roku bez wychodzenia z domu!

Zdrowie i bezpieczeństwo Twojej rodziny

Życie przeniosło się w wielu aspektach do internetu. Spotkania towarzyskie, koncerty online, codzienne zakupy. Nikogo to dnie dziwi. Naturalnym procesem było również przeniesienie do sieci wszelkich usług. W trosce o zdrowie, powstało wiele wygodnych rozwiązań, dzięki którym  możemy wiele spraw załatwić zaledwie w kilka minut. Internet okazał się niezastąpionym medium.

W kwestii zdrowia od 2020 roku, możemy korzystać z:

  • Teleporad, w trakcie których jesteśmy diagnozowani, dopiero potem ewentualnie kierowani do specjalisty;
  • Recept wystawianych zdalnie. Otrzymujemy krótki kod, który po podaniu w aptece uprawnia nas do wykupienia konkretnych leków;
  • Zwolnień lekarskich, które są wysyłane bezpośrednio do zakładu pracy. Możemy również je sprawdzić w swoim profilu osobistym w systemie eWUŚ.

Finanse i budżet

Jeśli chodzi o kwestię finansów, trzeba przyznać, że firmy bardzo postarały się zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo oraz wygodę. Przede wszystkim w każdej dogodnej dla nas chwili możemy zawnioskować o pożyczkę online. Wystarczy wypełnić wniosek online, podać swoje dane, m.in. te z dowodu osobistego, aby jeszcze tego samego dnia cieszyć się gotówką na naszym koncie.

Biorąc pożyczkę online, nie zapominajmy wcześniej o wykonaniu niezbędnej symulacji, która pomoże nam poznać koszty pożyczki. W tym celu wystarczy jedynie na kalkulatorze pożyczek zaznaczyć kwotę oraz liczbę  rat. W ciągu zaledwie kilku sekund poznamy całkowity koszt oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO).

Formalności urzędowe

Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, jakie dają nam urzędy, należy założyć tzw. Profil Zaufany oraz posiadać elektroniczny podpis Profilu Zaufanego. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Do najbardziej popularnych spraw, które możemy załatwić online, zaliczamy:

  • złożenie wniosku o dowód osobisty,
  • założenie profilu kandydata na kierowcę,
  • uzyskanie odpisu aktów,
  • rozliczanie podatków,
  • pobranie zaświadczenia o niekaralności,
  • sprawdzenie punktów karnych,
  • zgłoszenie zbycia pojazdu.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*