Reklama

Awaria za awarią na miejskim basenie przy ul. Kościuszki

Grzegorz Żądło
Trzy awarie i jedno planowane wyłączenie prądu. W ostatnich tygodniach klienci miejskiego basenu przy ul. Kościuszki w Brynowie kilka razy zastali zamknięte drzwi. Żeby na stałe wyeliminować problemy z dostawą prądu, być może potrzebna będzie większa inwestycja.

Do pierwszego wyłączenia prądu na basenie Brynów doszło 29 sierpnia. Tauron Dystrybucja wykonywał wtedy zaplanowane prace serwisowe. Później jednak doszło do dwóch awarii. Pierwsza wydarzyła się 28 września o godz. 10. Po prostu na basenie, a właściwie w szafie elektrycznej przy obiekcie, wysadziło korki. – Tauron przyjechał dopiero o godz. 21. Bezpieczniki zostały wymienione na mocniejsze, ale pomogło to tylko na chwilę – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor miejskich basenów. Już kilka dni później, bo 3 października o godz. 16 bezpieczniki wybiło po  raz drugi. Jak informuje Szpyrka, specjaliści z Tauronu zjawili się o godz. 22. Tym razem sprawa była poważniejsza. – Spaliły się gniazda, w których znajdują się bezpieczniki. Szafa po prostu nie wytrzymała. Wszystko zostało wymienione, zostały też wstawione jeszcze mocniejsze bezpieczniki. Na razie Tauron monitoruje sytuację – informuje dyrektor basenów. Dodaje, że docelowo energetyczna spółka powinna wymienić główny przewód zasilający basen Brynów. Obecnie to kabel aluminiowy, którym energia płynie ze stacji transformatorowej w Parku Kościuszki do wspomnianej szafy przy basenie. – Moim zdaniem już na etapie projektu źle zostało obliczone zapotrzebowanie na energię elektryczną dla basenu. Działamy „na styku”, a biorąc pod uwagę, że przez kilkanaście godzin dziennie niemal cały czas pracują wszystkie urządzenia i atrakcje, dostarczana moc powinna być większa. Na dłuższą metę trudno będzie nam tak funkcjonować.

Jednak problemy z prądem to nie wszystko. W czwartek 14 października doszło do awarii systemu FITNET (elektroniczny system obsługi klienta). Po 30 minutowej przerwie technicznej, został wezwany serwis. Z samego rana zarówno basen Brynów, jak i Burowiec były zamknięte. Jak mówi dostawca systemu, awaria była spowodowana przerwą w dostawie prądu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*