Reklama

Awaria tramwaju w centrum Katowic. Korki i zablokowana ul. 3 Maja

Redakcja
Jeden tramwaj zablokował cały ruch w ścisłym centrum Katowic. Większość pasażerów komunikacji miejskiej wysiadła z pojazdów, a kierowcy stali w korkach.

Awaria tramwaju w centrum Katowic spowodowała duże utrudnienia. O godz. 13.50 na ul. 3 Maja tramwaj linii nr 46 jechał do zajezdni w Zawodziu. Nagle, z niewyjaśnionych na razie przyczyn stanął w miejscu i przestał reagować. Kolejne tramwaje dojeżdżały i zatrzymywały się na torowisku wokół placu Wolności. W pewnym momencie ruch od strony ul. Matejki został całkowicie zablokowany, a pasażerowie wysiedli z tramwajów i autobusów. Korki zaczęły tworzyć się na ul Mikołowskiej i ul. Andrzeja.

Motorniczy innego tramwaju próbował przepchnąć zepsuty wagon i odsunąć go od skrzyżowania 3 Maja – pl. Wolności. W końcu udało się zrobić trochę więcej miejsca. O godz. 14.26 ruch na pl. Wolności został odblokowany. Występowały opóźnienia w kursowaniu tramwajów i autobusów. O godz. 15.20 zepsuty wagon został odholowany na zajezdnię, a ruch na ul. 3 Maja – wznowiony.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 19 października, 2019 at 11:07 am - Reply

    Katowice to nadal to miasto, gdzie w centrum, motorniczy musi wysiąść z tramwaju aby przerzucić wajchę ?? Ludzie w którym wieku żyją ci urzędnicy ? Dlaczego oni ośmieszają nas Ślązaków ? Widziałem jak turyści robili zdjęcia, motorniczemu, przerzucajacemu wajchę… Rrrrr

Dodaj komentarz

*
*