Reklama

Awaria na linii kolejowej do Gliwic. Są spóźnienia i odwołane pociągi

Redakcja
Spore utrudnienia na linii kolejwoej pomiędzy Katowicami a Gliwicami. Doszło do usterki sieci trakcyjnej. Przewoźnicy uzgodnili wzajemne honorowanie biletów.

Dzisiaj rano doszło do poważnej awarii na linii kolejowej Katowice-Gliwice. Około godziny 8.20 pomiędzy Chorzowem Batorym a Rudą Chebzie wystąpiła usterka sieci trakcyjnej na jednym z torów. Od kilku godzin ruch pociągów jest prowadzony tylko drugim torem. W związku ze zmniejszoną przepustowością możliwe są opóźnienia pociągów do 15 minut.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, na miejscu pracują służby techniczne. Zarządca infrastruktury deklaruje usunięcie usterki do godziny 18.00. Do tego czasu pasażerowie muszą liczyć się nie tylko ze spóźnieniami pociągów. Niektóre pociągi Kolei Śląskich zostały odwołane. Przewoźnik uzgodnił z PKP Intercity wzajemne honorowanie biletów, więc można pokonać trasę z Katowic do Gliwic i w przeciwnym kierunku, posiadając bilet Kolei Śląskich. Dodatkowo od godziny 14.00 bilety te będą ważne również w pojazdach ZTM.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*