Reklama

Kolejna awaria ruchomego chodnika na katowickim dworcu i kolejny przetarg na schody

Redakcja
Nie działa ruchomy chodnik na katowickim dworcu. Przy okazji zapytaliśmy PKP o ruchome schody. Na ich wymianę trzeba będzie jeszcze poczekać. Spółka ogłosi kolejny przetarg.

Ruchomy chodnik znowu wymaga naprawy, a na wymianę schodów na razie nie ma szans. Na katowickim dworcu podróżni po raz kolejny nie mogą korzystać z pochylni prowadzącej z holu do pasażu handlowego. Chodnik działał zaledwie kilka miesięcy i już pojawiły się pierwsze problemy. – Został wyłączony przez firmę serwisującą z uwagi na uszkodzenie mocowań palet. Obecnie konieczna jest ich wymiana – mówi Aleksandra Grzelak z PKP S.A. Wymiana będzie możliwa dopiero po dostawie części zamiennych, a nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi.

Nadal nie rozwiązany jest większy problem i powód do żartów z katowickiego dworca. Schody, które są ruchome tylko z nazwy i bardzo uciążliwe, nieprędko zostaną wymienione. – Poprzednie dwa przetargi na wymianę schodów ruchomych na dworcu w Katowicach zostały unieważnione z powodu braku ofert ze strony wykonawców. W tej chwili przygotowujemy się do ogłoszenia kolejnego postępowania i analizujemy w jakim trybie zostanie ono przeprowadzone – mówi Grzelak i przypomina, że Katowice przekazały pieniądze na wymianę schodów, bo korzystały z nich również pasażerowie dworca autobusowego. A tym zarządza miasto. Stąd decyzja o współfinansowaniu wymiany. Katowice wyłożyły na ten cel pół miliona złotych. Pierwszy przetarg został ogłoszony zaraz po przegłosowaniu uchwały w tej sprawie i podpisaniu porozumienia z PKP S.A. Spółka zamierza ogłosić trzeci przetarg jeszcze w tym roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*