Reklama

Aparthotel w centrum Katowic. Powstają nowe mieszkania na wynajem

Wizualizacja mieszkań przy ul. św. Jacka przed zmianami w projekcie. Źródło: EM Studio Architektura.

Ł. K.
Nowa mieszkaniowa inwestycja w Katowicach. Deweloper postawił na nowoczesne apartamenty wyłącznie z opcją wynajmu. Trwa budowa aparthotelu na niewielkiej działce.

Budowa aparthotelu w pobliżu centrum Katowic trwa już od wielu miesięcy. Teraz powoli widać pierwsze efekty prac na działce położonej w kwartale pomiędzy czterema ulicami: św. Jacka, Przemysłową, Brata Alberta i Krasińskiego. Wykonawca zakończył już roboty poniżej poziomu gruntu, gdzie zrealizowane zostały podziemne kondygnacje. To tam będą parkowali samochody lokatorzy nowej mieszkaniowej inwestycji. Początkowo miały tu powstać mieszkania na sprzedaż. Taki plan miał jeszcze w 2018 roku krakowski deweloper, firma Confisio. Jednak projekt wraz ze spółką celową kupiła Share Home Silesia sp. z o.o., czyli spółka zależna GPP Business Park S.A.

Tak pierwotnie miały wyglądać mieszkania przy ul. św. Jacka przed zmianami w projekcie:

Wtedy też zmieniła się koncepcja, więc trzeba było dokonać zmian w projekcie autorstwa EM Studio Architektura z Krakowa. Na terenie o powierzchni nieco ponad 3 tys. m kw. powstaną mieszkania na wynajem. Zarówno krótko-, jak i długoterminowy. Budynek na pograniczu Śródmieścia i os. Paderewskiego będzie aparthotelem z 111 lokalami „pod klucz”. Ich powierzchnia ma wynosić od 25 do 45 m kw. W budynku mają zostać zastosowane nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, m.in. kogeneracja służąca do produkcji ciepła i prądu z gazu. Inwestycja powinna być gotowa w drugiej połowie 2021 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*