Reklama

Antyszczepionkowcy i przeciwnicy pandemicznych obostrzeń, czyli Marsz Wolności w Katowicach

Redakcja
Kolejny Marsz Wolności w Katowicach. Tym razem ma być jeszcze więcej uczestników niż niespełna pół roku temu. Organizatorzy zapewniają, że to będzie pokojowa manifestacja.

Golenie włosów u jednej z kobiet, uczestnicy przebrani w pasiaki przypominające ubiór więźniów w Oświęcimiu oraz trzy zatrzymane osoby. Tak było w marcu podczas Marszu Wolności.

Teraz ma być jeszcze więcej ludzi i jeszcze głośniej. Do udziału w wydarzeniu zapraszają osoby znane z manifestacji, prowokacji i internetowych relacji na żywo. Poza tym w organizację zaangażowanych jest jeszcze więcej organizacji. Wśród nich Śląski Porządek. Jedna z osób należących do “patriotycznej grupy”, jak piszą o sobie na Facebooku, wyjaśnia, że organizatorzy odcinają się od wydarzeń z Grodziska Mazowieckiego, gdzie pod koniec lipca doszło do ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień. Manifestacja w Katowicach ma być pokojowa, a organizatorzy zapraszają na nią wszystkich, w tym rodziny z dziećmi. – Nie zgadzamy się na to, żeby nasze dzieci były segregowane w szkołach na szczepione i nieszczepione. W ogóle nie zgadzamy się na to, żeby szkoły były zamknięte. Dzieci mają chodzić do szkoły. Nie zgadzamy się na to, żeby przychodnie były zamknięte i przedsiębiorstwa. Wiele z tych przedsiębiorstw nie podniosie się po kolejnym zamknięciu – wyjaśnia Grażyna Osadnik z grupy Śląski Porządek.

Z kolei z tymi postulatami nie zgadza się miasto. – Tematyka tych zgromadzeń oraz poglądy prezentowane przez organizatorów nie są tożsame z polityką urzędu miasta Katowice. Uczestnicy tych zgromadzeń, a w każdym może być maksymalnie do 150 osób, przejdą ulicami Katowic – mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy UM Katowice. Dodaje, że przedstawiciele urzędu będą przyglądali się marszowi. Jeśli zauważą jakieś nieprawidłowości, to mogą go rozwiązać.

Na razie wszystkie formalności ze strony organizatorów zostały dopełnione. W sumie zarejestrowanych zostało 7 zgromadzeń publicznych. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 150 osób. To oznacza, że limit uczestników wyniesie 1050. Wszystko rozpocznie się w okolicy ronda im. gen. J. Ziętka. Około południa Marsz Wolności wyruszy stamtąd w kierunku Doliny Trzech Stawów. Trasa ma przebiegać: ul. Chorzowską, ul. Sokolską, pl. Wolności, ul. 3 Maja, ul. Warszawską, ul. Francuską, ul. Powstańców, ul. Graniczną i ul. Pułaskiego. Manifestacja zakończy się przemówieniami na terenie Doliny Trzech Stawów. Całość ma potrwać około dwie godziny. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w trakcie przemarszu uczestników.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 9 sierpnia, 2021 at 10:30 am - Reply

  Oczywiście, macie prawo się nie szczepić…
  Ale tak jak ma to miejsce w wielu państwach na zachodzie -‘absolutny zakaz wstępu do zamkniętych miejsc publicznych np. kino, PKP a kawiarnia to tylko w ogródku…
  Masz prawo zdychać pod płotem, ale nie masz prawa zarazić mojej schorowanej Mamy !!
  Czy Mama powinna wiedzieć w piwnicy, bo jaśnie pan “plaskoziemca” tak uważa… ??

 2. Bodzio 7 sierpnia, 2021 at 9:37 pm - Reply

  Wyznawcy Światowego. Kościoła Sanitarnego uważają taki marsz za obrazę Świętego Sakraentu naszego Kościoła jaki jest chrzest sanitarny. Chwałą niech będzie Świętemu Lokdałnowi. Zapraszamy na grupę wsparcia na facebooku wszytkich wiernych Sanitarian.

 3. Elo 7 sierpnia, 2021 at 6:01 pm - Reply

  Na jesień znowu przybędzie frustratów, czubków i wariatów gryzących palce ze strachu przed kolejnym wariantem wirusa, kłującym się mimo braku wiary w skuteczność ochrony szczepionki i wykańczający się słuchaniem ścieku medialnego w zabarykadowanych domach. A żeby zagłuszyć swoją bezradność i przerażenie zaczną obwiniać tych wolnych, protestujących ludzi o lockdown, nieudolność rządu i nadmiarowe zgony. Tylko, że ci drudzy zaczną po prostu normalnie żyć a reszta a do końca życia będzie zakładać maskę na twarz i odliczać kolejne fale razem z prezenterem w tv albo szmatławcem nazywającym prowolnościowców antyszczepionkowcami.

  • kukura 7 sierpnia, 2021 at 9:25 pm Reply

   Czapeczka z folii nałożona?

   • hehe 7 sierpnia, 2021 at 10:22 pm Reply

    Typowy odzew covidiańskiego NPC. Jak tam? ramionko na trzecią i kolejne dawki “ostatniej prostej” naszykowane?

    • kukura 8 sierpnia, 2021 at 1:58 pm Reply

     Jak trzeba będzie to się naszykuje. Żaden problem.

     A 5G w nocy cię nie łechta po jądrach?

 4. zniesmaczony 7 sierpnia, 2021 at 10:19 am - Reply

  prawidłowa pełna nazwa tego zbiegowiska to: Marsz Wolności od Nauki i Rozumu

  • Krzyś 7 sierpnia, 2021 at 11:30 am Reply

   To powinieneś w nim iść. Umiesz czytać ulotki? Jak nie to powinieneś.

 5. Wiesław 7 sierpnia, 2021 at 8:56 am - Reply

  150 osób? Widzę 4, wszystkie chore.

 6. P Śl 6 sierpnia, 2021 at 9:09 pm - Reply

  Człowiek-lokomotywa to zdaje się jest jeden z tych dwóch co weszli do szpitala tymczasowego na MCK i wrzucają na youtubie filmy z różnych antymaseczkowych i antylockdownych akcji.

Dodaj komentarz

*
*